Recenzja SaferVPN

Recenzja SaferVPN

SaferVPN to amerykańska usługa VPN dostępna w niskiej cenie 2,50 USD / miesiąc. Ma ponad 700 serwerów na całym świecie, które obsługują zarówno Netflix, jak i torrentowanie. Usługa uzyskała ogólną ocenę 3,0 gwiazdek.

Oparte naUSA [NIEBEZPIECZNE]
Cena £2,50 $ / mies
Serwery700+ (35 krajów)
DziennikiBrak dzienników
Multi Login5 urządzeń
Zwrot30 dni
Strona internetowaSaferVPN.com

SaferVPN został opracowany przez firmę o nazwie Safer Social, Ltd w 2013 roku. Zgodnie z tą recenzją SaferVPN, dostawca jest obecny we wszystkich głównych krajach, takich jak PureVPN i Surfshark. Oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny, odblokowanie Netflix, obsługę torrentów i doskonałe wsparcie dla swoich użytkowników. Jednak jego jurysdykcja i uciążliwe taktyki pozyskiwania do pewnego stopnia nadszarpnęły jego reputację. Dlatego nie polecam tej usługi osobom poszukującym prywatności na całym świecie.

Przetestowałem SaferVPN zgodnie z własnymi 9-krokowymi kryteriami, które obejmują:

Jurysdykcja – Gdzie znajduje się SaferVPN?

Bezpieczeństwo – czy ta sieć VPN jest wystarczająco bezpieczna?

Wycieki – testy IP, DNS, WebRTC i wirusów

Serwery – czy są kompatybilne z P2P?

Szybkość – czy SaferVPN jest szybki?

Streaming – czy to działa z Netflix?

Zgodność – aplikacje i obsługiwane urządzenia

Ceny – Jaki jest koszt SaferVPN?

Wiarygodność – Oceny Trustpilota, Reddit i obsługa klienta

Jurysdykcja – gdzie znajduje się SaferVPN?

Niestety VPN pochodzi głównie z niebezpiecznej jurysdykcji, tj. Z USA. Kraj jest członkiem-założycielem sojuszu 5 eyes i ma własne przepisy dotyczące przechowywania danych. Usługa musi przestrzegać takich przepisów dotyczących przechowywania danych zgodnie z prawdziwą literą i duchem.

Bezpieczeństwo – czy ta sieć VPN jest wystarczająco bezpieczna?

SaferVPN ma wątpliwą politykę logowania. Ponadto są zobowiązani do przechowywania danych połączeń użytkowników. W rzeczywistości ich polityka prywatności jest nieco trudna do zrozumienia i daleka od ideału. Nie mogą twierdzić, że są usługami VPN bez logów. Jeśli chodzi o protokoły tunelowania, usługa zapewnia protokoły OpenVPN, PPTP i L2TP. Historia nie kończy się tutaj; oferuje również własne protokoły, które są tak dobre, jak te wymienione powyżej. Najbezpieczniejszy jest OpenVPN, a najszybszy PPTP. Co ciekawe, protokół OpenVPN domyślnie wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie na poziomie wojskowym. Wycieki – testy IP, DNS, WebRTC i wirusów

VPN jest bezpieczny w użyciu, ponieważ nie ujawnia Twojego rzeczywistego miejsca pobytu online.

Test wirusów: sprawdziłem link do aplikacji na Androida przez VirusTotal i nie znalazłem żadnego złośliwego oprogramowania.

Serwery – czy są kompatybilne z P2P?

SaferVPN ma serwery rozmieszczone na 5 różnych kontynentach świata. SaferVPN oferuje ponad 1300 serwerów w około 50 krajach dla wszystkich swoich użytkowników „bezwarunkowo” i dba o to, by użytkownicy mogli odblokować WSZYSTKO, czego chcą. Podobnie, pozwala na torrentowanie swoich użytkowników bez żadnej dyskryminacji.

Szybkość – czy SaferVPN jest szybki?

Co zaskakujące, dostawca ogólnie oferuje doskonałe prędkości połączenia. Kiedy połączyłem się z jego norweskim serwerem, uzyskałem prędkość pobierania 26,63 Mb / s przy korzystaniu z połączenia internetowego 30 Mb / s:

Lokalizacja serweraPrędkość pobieraniaPrędkość wysyłaniaPing
Australia – Perth25 Mb / s93,25 Mb / s132 ms
Kanada – Montreal25,17 Mb / s92,09 Mb / s265 ms
Niemcy – Frankfurt25,67 Mb / s92,5 Mb / s117 ms
Hongkong25,67 Mb / s93,25 Mb / s264 ms
Indie25 Mb / s93 Mbps211 ms
Włochy – Mediolan25,67 Mb / s95,67 Mb / s263 ms
Wielka Brytania – Londyn25,5 Mb / s91,09 Mb / s139 ms
Stany Zjednoczone – Nowy Jork24,09 Mb / s87,5 Mb / s251 ms
Zjednoczone

Emiraty Arabskie
24,92 Mb / s91,75 Mb / s234 ms

Jak widać, prędkość jest nieznaczna o 11%.

Streaming – czy to działa z Netflix?

SaferVPN umożliwia użytkownikom bezproblemowy dostęp do amerykańskiej biblioteki multimediów Netflix z dowolnego miejsca. Możesz odpowiednio oglądać swoje ulubione programy telewizyjne lub filmy w USA na wybranych urządzeniach.

Zgodność – aplikacje i obsługiwane urządzenia

SaferVPN jest kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi platformami, takimi jak Windows, Mac, Linux, Android i iOS. Co więcej, oferuje rozszerzenia dla Chrome i możesz je zainstalować również na routerach. Możesz pobrać klienta VPN na urządzenia Mac, iPad, iPhone i Windows ze strony internetowej i zainstalować go na swoim laptopie lub Macu, aby z łatwością korzystać z SaferVPN. Jednak aby upewnić się, że działa na Twoim BlackBerry, będziesz musiał skonfigurować go ręcznie. Przede wszystkim dostawca obsługuje również konsole do gier na nowe wyżyny.

Ceny – Jaki jest koszt SaferVPN?

SaferVPN oferuje swoim użytkownikom jeden z najbardziej przystępnych cenowo planów. Oto lista trzech różnorodnych pakietów, na którą składają się:

Miesięcznie (12,95 USD) Jeden rok (5,49 USD / mc) – 58% zniżki Trzy lata (2,50 USD / miesiąc) – 81% zniżki

Wszystkie te plany cenowe obejmują 5 urządzeń z funkcjami jednoczesnego połączenia. Podobnie, możesz skorzystać z ekskluzywnego 24-godzinnego bezpłatnego okresu próbnego, aby sprawdzić działanie usługi przed wykupieniem subskrypcji.

Na froncie płatności możesz płacić swoje należności za pomocą karty Master, karty Visa, Amex, Discover, JCB, Paypal i Bitcoin. Ponadto możesz uzyskać hojną 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia z usługodawcy. Biorąc pod uwagę koszt, SaferVPN jest dość przystępny. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, nie rezygnując z jakości, sprawdź naszą starannie wybraną listę ofert VPN już teraz! Wiarygodność – oceny Trustpilota, Reddit i Customer Support

Na Trustpilot, SaferVPN utrzymuje ogólnie imponującą obecność. Ku mojemu zaskoczeniu 87% użytkowników oceniło swoją wydajność jako doskonałą. Większość z nich doceniła przyjazne dla użytkownika aplikacje i niezwykle szybkie prędkości połączenia. Z drugiej strony różni użytkownicy Reddita do pewnego stopnia chwalili jego funkcję odblokowywania Netflix.

Jeśli chodzi o wsparcie, ta amerykańska usługa poprawnie zaznaczyła wszystkie wymagane pola. Możesz skorzystać z wielu opcji, na które składają się:

Przewodniki szybkiego startu Czat na żywo E-mail Bilety