Recenzja Ivacy VPN

Ivacy VPN oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny i zasługuje na ocenę 4,0 / 5,0 gwiazdek.  Ivacy VPN działa bezbłędnie z Netflix i torrentami. Jest to super przystępna cenowo sieć VPN i gorąco ją polecam

Oparte na

Singapur

Cena £

1 $ / mies

Serwery

Ponad 2000 serwerów w ponad 100 lokalizacjach

Dzienniki

Brak dzienników

Wielokrotne logowanie

5 urządzeń

Zwrot

30 dni

Polecić

tak

Stronie internetowej

Ivacy.com

 

Ivacy jest jedną z nielicznych sieci VPN, które faktycznie oferują stosunek jakości do ceny. Na początek Ivacy oferuje uzasadnione zasady braku logów. Ivacy może się również pochwalić rozległym parkiem serwerów składającym się z ponad 2000 serwerów w ponad 100 lokalizacjach, które współpracują zarówno z Netflix, jak i torrentami. Pomimo kosztu zaledwie 1 USD / mies. Ivacy oferuje kompatybilność na wielu urządzeniach i dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak Kill Switch, Split Tunneling, OpenVPN (TCP / UDP) i Port Forwarding. Podsumowując, Ivacy zasługuje na wysoką ocenę, jednak fakt, że ma siedzibę w Singapurze (który jest członkiem korporacyjnym 5 oczu), nie jest kompatybilny z Torem, a także ma uciążliwą politykę zwrotów, uzyskuje ocenę 4,0 / 5,0 gwiazdek w tej recenzji.

Przetestowałem Ivacy zgodnie z 9 kryteriami oceny opisanymi jako:

Jurysdykcja – gdzie ma siedzibę Ivacy VPN?

Bezpieczeństwo – szyfrowanie i funkcje

Wycieki – testy szczelności DNS, IP i WebRTC

Serwery – wsparcie dla Chin i torrentów

Szybkość – Jak szybki jest Ivacy?

Streaming – czy Ivacy współpracuje z Netflix i innymi usługami VoD?

Zgodność – aplikacje i obsługiwane urządzenia

Ceny – Ile kosztuje Ivacy VPN?

Wiarygodność – Oceny Trustpilota, recenzje i wsparcie Reddit

 

Jurysdykcja – gdzie ma siedzibę Ivacy VPN?

Siedziba Ivacy znajduje się w Singapurze, o którym wiadomo, że ma łagodne przepisy dotyczące prywatności, jednak nadal jest sojusznikiem pięciu oczu. Chociaż nie ma sposobu, aby potwierdzić, czy Ivacy będzie postępować zgodnie z organami ścigania, czy nie, jednak według przedstawiciela wsparcia czatu tożsamość użytkownika pozostaje całkowicie bezpieczna w Ivacy. .

Bezpieczeństwo – szyfrowanie i funkcje

W dziale bezpieczeństwa Ivacy dostarcza najwyższej klasy funkcje szyfrowania i bezpieczeństwa. W systemie Windows można wybierać między protokołami OpenVPN (UDP), OpenVPN (TCP), L2TP / IPsec i IKEv2. Na Macu jedynym dostępnym protokołem jest IKEv1. Ten protokół nie jest bezpieczną opcją. OpenVPN to najbezpieczniejsza opcja. Jest szybki, niezawodny i jak na razie niezniszczalny. Wszystko to jest możliwe dzięki open-source’owemu charakterowi protokołu, który pozwala na ciągłe aktualizacje. Jeśli chodzi o szyfrowanie, które oferuje Ivacy, wszystko zależy od używanego protokołu. Otrzymasz szyfrowanie zerowe lub 256-bitowe.

Polityka rejestrowania VPN firmy Ivacy

Czy Ivacy jest bezpieczne? Tak. Ivacy przestrzega prawdziwej polityki braku logów. Mówiąc dokładniej, ta sieć VPN nie przechowuje żadnych dzienników Meta ani dzienników aktywności. Ivacy wykonał całkiem niezłą robotę, utrzymując politykę zerowego logowania. Jedyne informacje, które przechowuje Ivacy, to nazwy użytkowników, adresy e-mail i metody płatności. Ogólnie rzecz biorąc, Ivacy jest rzeczywistą usługą VPN bez logów, zgodnie z ich polityką prywatności.

Ivacy Kill Switch

Sieci VPN mają tendencję do rozłączania się od czasu do czasu. Teraz, jeśli tylko przeglądasz Internet, może to nie być duży problem, jednak jeśli korzystasz z torrentów, może to oznaczać zagrożenie dla Twojej prywatności. Aby zapobiec przypadkowemu wyciekowi adresu IP, Ivacy oferuje wbudowany wyłącznik awaryjny, który rozłącza Twój Internet w przypadku utraty połączenia VPN. Ta sprytna mała funkcja to nie tylko sztuczka i działa zgodnie z reklamą.

Ivacy Split Tunneling

Ta usługa VPN ma również wbudowaną funkcję Split Tunneling. Jeśli nie wiesz, do czego służy ta funkcja, w zasadzie pozwala nadać priorytet aplikacjom, które wymagają zabezpieczeń, i tym, które ich nie potrzebują. Możesz użyć funkcji Split Tunneling, aby zaoszczędzić przepustowość, wykluczając niektóre aplikacje, których nie chcesz chronić za pomocą Ivacy. Na przykład, kiedy testowałem tę funkcję, po prostu wykluczyłem Netflix z tunelu, ponieważ nie chciałem obciążać prędkości przesyłania strumieniowego szyfrowaniem narzutowym. 

Dedykowany adres IP Ivacy

Oprócz oferowania wielu dynamicznych adresów IP, Ivacy oferuje również dedykowane adresy IP za dodatkowe 1,99 USD miesięcznie. Ivacy zapewnia dedykowane adresy IP z następujących krajów:

Australia Kanada Niemcy Hongkong Singapur Wielka Brytania Wielka Brytania

Stany

Chociaż wspaniale jest widzieć, że Ivacy oferuje dedykowane adresy IP z 7 krajów, nie dają one swobody wyboru konkretnego miasta.

Przekazywanie portów Ivacy

Ivacy oferuje również funkcję przekierowania portów jako dodatek. Jeśli nie wiesz, większość sieci VPN korzysta z zapory sieciowej NAT, aby chronić użytkowników przed złośliwymi połączeniami przychodzącymi. Chociaż ta funkcja jest całkiem przydatna, blokuje połączenia równorzędne podczas torrentowania. Nie tylko trudno będzie nawiązać połączenie z peerami, ale także napotkasz powolne prędkości pobierania i wysyłania. Biorąc to pod uwagę, funkcja przekierowania portów firmy Ivacy rozwiązuje ten problem, zapewniając swobodę przekierowywania połączeń przychodzących wokół zapory NAT w celu ustanowienia połączeń. Ta funkcja nie tylko działa świetnie, ale także kosztuje tylko 1,00 USD w stosunku do standardowego planu subskrypcji.

Brak kompatybilności z Tor lub proxy

Tor jest jednym z ulubionych narzędzi obrońców prywatności. Nawet bez VPN Tor może chronić użytkowników przed inwigilacją internetową i cenzurą online. Jednak łącząc Tor z VPN, otrzymujesz przepis na najwyższą prywatność w Internecie.

Wycieki – testy szczelności DNS, IP i WebRTC

Podobnie jak inne premium VPN, Ivacy przeszedł test szczelności VPN.

Test wycieku DNS

Ta funkcja działa perfekcyjnie, ponieważ testy nie wykazały żadnego wycieku DNS. Wiele razy system Windows używa domyślnego DNS zamiast tego dostarczonego przez VPN. Może to łatwo ujawnić Twoją lokalizację i tożsamość. Ochrona przed wyciekiem DNS firmy Ivacy kieruje Twoje żądanie z serwera DNS VPN. Dzięki temu Twoja lokalizacja nie zostanie ujawniona.

Test szczelności IP

Podobnie, kiedy sprawdzałem wycieki IP, Ivacy nie wykazywało żadnych oznak wycieków. Na potrzeby tego testu odwiedziłem ipleak.org będąc połączonym z amerykańskim serwerem Ivacy. Jak powiedziałem, Ivacy nie ujawniło mojego rzeczywistego adresu IP w Internecie.

Test szczelności WebRTC

Wreszcie Ivacy przeszedł również test szczelności WebRTC bez żadnych problemów. W rzeczywistości, kiedy odwiedziłem ip8.com, pokazał tylko adres IP serwera VPN, z którym byłem połączony, a nie mój domyślny adres IP.

Serwery – wsparcie dla Chin i torrentów

Szeroka gama serwerów jest często główną zaletą VPN. Lista serwerów Ivacy obejmuje ponad 2000+ serwerów w ponad 100 lokalizacjach. Są to duże ilości, jeśli przestaniesz rozważać ekonomiczną cenę tej sieci VPN.

Dzięki doskonałemu połączeniu serwerów fizycznych i wirtualnych możesz pokonywać ograniczenia bez zauważenia przez dostawców usług internetowych. Możesz użyć serwerów VPN, aby połączyć się z niektórymi usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak Netflix i Hulu, których oglądalność jest ograniczona w niektórych regionach.

Czy Ivacy działa w Chinach?

Ivacy jest jedną z nielicznych sieci VPN, które faktycznie działają w Chinach. W rzeczywistości Ivacy jest jedynym znanym dostawcą VPN, który oferuje sześć serwerów w Pekinie i Szanghaju innych niż PureVPN. Mimo że chiński rząd słynie z blokowania VPN, Ivacy nadal działa skutecznie w Chinach. Możesz pobrać Ivacy przed podróżą do Chin lub skorzystać z tych specjalnych linków dla systemu Windows i Androida, jeśli jesteś już w Chinach.

Czy Ivacy jest dobre do torrentów?

Oprócz bezproblemowej pracy w Chinach, Ivacy w pełni obsługuje również torrentowanie i udostępnianie plików p2p. Większość usług VPN wycofuje się, jeśli chodzi o zapewnianie wsparcia dla torrentów z powodu legalności. Na przykład TunnelBear nie obsługuje już torrentów. Z drugiej strony Ivacy w pełni obsługuje P2P i zapewnia zoptymalizowane serwery z niesamowitą prędkością, aby zapewnić, że pobieranie i wysyłanie nie ucierpi. 

Szybkość – Jak szybki jest Ivacy?

Ivacy nie zawodzi swoich użytkowników na froncie szybkości. W rzeczywistości, po podłączeniu do serwerów w USA, Ivacy zdołał osiągnąć prędkość pobierania 80 Mb / s i prędkość wysyłania 92,5 Mb / s na moim połączeniu 100 Mb / s. Oto krótka tabela ze skompilowanymi wynikami wszystkich testów szybkości.

Lokalizacja serwera

Prędkość pobierania

Prędkość wysyłania

Pingi

Australia

87,67 Mb / s

91,09 Mb / s

137 ms

Kanada

91,67 Mb / s

90,25 Mb / s

220 ms

Niemcy

88,92 Mb / s

93,75 Mb / s

122 ms

Holandia

75,25 Mb / s

92,17 Mb / s

124 ms

Arabia Saudyjska

72,92 Mb / s

91,84 Mb / s

482 ms

Szwajcaria

62,25 Mb / s

91,61 Mb / s

154 ms

Tajwan

73,84 Mb / s

67 Mb / s

393 ms

Zjednoczone Królestwo

41,75 Mb / s

84,5 Mb / s

125 ms

Stany Zjednoczone

80 Mb / s

92,5 Mb / s

207 ms

Wyniki pokazują, że chociaż Ivacy jest szybki, jego prędkości są niespójne. Ale szczerze mówiąc, szybkość ma wiele wspólnego z twoją rzeczywistą lokalizacją geograficzną. Ogólnie Ivacy jest zdecydowanie szybki.

Streaming – czy Ivacy współpracuje z Netflix i innymi usługami VoD?

Ivacy VPN działało bezbłędnie z Netflix w momencie pisania tej recenzji. Fakt, że Ivacy faktycznie odblokowuje amerykański Netflix, jest naprawdę imponujący, ponieważ wiele sieci VPN tego nie robi. Ivacy sprawia, że naprawdę łatwo jest wiedzieć, których serwerów użyć do przesyłania strumieniowego. Na pulpicie nawigacyjnym możesz kliknąć listę rozwijaną „przeznaczenie” i wybrać serwery dla Netflix, BBC iPlayer, HBO Now, Hulu i nie tylko.

Jednak niezawodność Ivacy nie jest tak duża, jeśli chodzi o odblokowywanie regionów Netflix poza Stanami Zjednoczonymi.  Oprócz Netflix, Ivacy również łatwo odblokował BBC iPlayer bez żadnych problemów. Oto zrzut ekranu, na którym odtwarzam Ladhood na BBC iPlayer.

Inne usługi przesyłania strumieniowego

Ivacy współpracuje również z usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak Kodi, FireStick, Hulu, BBC iPlayer i nie tylko. Mówiąc o Ivacy dla Kodi, podczas tej recenzji byłem zachwycony, że Ivacy zaczął oferować dedykowaną aplikację Kodi dla wszystkich streamerów Kodi. 

Zgodność – aplikacje i obsługiwane urządzenia

Ivacy to jedna z tych usług VPN, która obsługuje szeroką gamę urządzeń i systemów operacyjnych.

Na początek Ivacy obsługuje urządzenia z systemem Windows, Mac, iOS i Android. Oprócz dostarczania aplikacji do wspomnianego oprogramowania i urządzeń operacyjnych, można go również ręcznie skonfigurować na Linuksie, routerach, Roku, Kodi, Firestick, Smart TV, Blackberry, a nawet na konsolach. Z łatwością udało mi się zainstalować Ivacy na FireStick w mniej niż 5 minut. Możesz także skonfigurować Ivacy na Roku, ale ta konfiguracja jest nieco bardziej skomplikowana niż instalacja Ivacy na Fire TV. Ogólnie rzecz biorąc, skonfigurowanie wszystkiego jest bardzo łatwe. Ale jeśli którakolwiek z aplikacji nie działa, możesz znaleźć przydatne wskazówki w tym artykule o niedziałającym działaniu Ivacy. Ivacy dla Windows

Dla użytkowników systemu Windows firma Ivacy zaprojektowała eleganckiego i przyjaznego dla użytkownika klienta, który zapewnia najwyższą prywatność za pomocą jednego kliknięcia. Podczas korzystania z aplikacji dla systemu Windows po lewej stronie dostępnych jest 8 różnych opcji nawigacji. Te opcje obejmują Smart Connect, Secure Download, Streaming Unblocking i Dedykowany adres IP. Ivacy dla komputerów Mac

Dla użytkowników komputerów Mac Ivacy jest jedną z najlepszych sieci VPN dla komputerów Mac, ponieważ oferuje ekskluzywne oprogramowanie i ręczną konfigurację. Możesz użyć obu metod, aby skonfigurować tę sieć VPN na swoim urządzeniu. Klient VPN dla komputerów Mac ma podobny wygląd i działanie do oprogramowania komputerowego z systemem Windows. Wszystkie opcje są starannie umieszczone na lewym panelu i na górze klienta VPN. Możesz pobrać Ivacy for Mac z ich strony internetowej, postępować zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji, a następnie uruchomić oprogramowanie. Ivacy dla Androida

Użytkownicy Androida mogą znaleźć aplikację Ivacy w sklepie Google Play. Aplikacja ma elegancki wygląd i funkcję łączenia jednym dotknięciem. Ponadto umożliwia wybór z obszernej biblioteki serwerów VPN. Ivacy na iOS

Aby nie ignorować miłośników Apple, Ivacy opracował intuicyjną i przyciągającą wzrok aplikację na iOS, która zapewnia cyfrową prywatność w podróży. Użytkownicy mogą bezpłatnie pobrać tę aplikację z iTunes i cieszyć się gwarantowaną ochroną przed złośliwym oprogramowaniem i innymi formami zagrożeń internetowych.

Ceny – Ile kosztuje Ivacy VPN?

Ręce na dół! Ivacy to opłacalna usługa VPN, która zaczyna się już od 2,25 USD miesięcznie. Ten dostawca oferuje trzy podstawowe plany subskrypcji, które są wymienione poniżej:

1 miesiąc – 9,95 USD / mies. (Bez rabatu) 1 rok – 3,50 USD / mies. (Oszczędność 65%) 5 lat – 1 USD / mies.

Przekierowanie portów:

1 miesiąc – 1,00 $ / mc 1 rok – 1,00 $ / mc 2 lata – 1,00 $ / mc

Dedykowane IP:

1 miesiąc – 1,99 $ / mc 1 rok – 1,99 $ / mc 2 lata – 1,99 $ / mies

Jako częsty recenzent VPN rzadko spotykam usługi, które zapewniają przystępne ceny za wysokiej jakości usługi. Ivacy jest wyjątkiem od tej normy. Jeśli uważasz, że powyższe ceny są drogie, zawsze możesz skorzystać z 5-letniego planu Ivacy, który kosztuje tylko 1 $ / mc (90% zniżki). Ta sieć VPN jest wyposażona we wszystkie zaawansowane narzędzia do ochrony prywatności w Internecie. Co ciekawsze, Ivacy oferuje również bezpłatną wersję próbną, co sprawia, że bardzo trudno jest się oprzeć.

Metody Płatności

VPN zapewnia wiele trybów płatności, w tym płatności kartą, PayPal, BitPay, AliPay, Perfect Money i Paymentwall. Co jeszcze bardziej imponujące, możesz płacić za pomocą wielu kryptowalut, w tym Bitcoin.

Polityka zwrotów

Mimo że Ivacy jest dość przystępne cenowo, nie jestem wielkim fanem jego polityki zwrotów. Pomimo reklamowania 30-dniowego zwrotu pieniędzy, możesz ubiegać się o zwrot w ciągu 7 dni, jeśli kupiłeś pakiet miesięczny. Ponadto, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy, musisz spełnić opisane poniżej wymagania.

Twoje konto nie zostało zawieszone przez Ivacy z powodu naruszenia warunków świadczenia usług

Nie korzystałeś z Bitcoin, BitPay ani żadnej innej anonimowej opcji do spłacania swoich należności

Jeśli spełnisz powyższe kryteria, Ivacy może rozpocząć przetwarzanie Twoich zwrotów w ciągu dwóch dni po złożeniu prawidłowego wniosku o zwrot pieniędzy po anulowaniu konta Ivacy.

Wiarygodność – Oceny Trustpilota, recenzje i wsparcie Reddit

To, co sprawia, że Ivacy jest interesującym wyborem dla europejskich użytkowników, to zgodność z GDRP. Korzystając z sieci VPN zgodnej z RODO, możesz mieć pewność co do procesu gromadzenia danych. W przypadku Ivacy stwierdziłem, że jest w pełni zgodny z przepisami RODO. 

Jeśli chodzi o przejrzystość, niewiele usług VPN lubi być czysty. Jednak firma Ivacy niedawno wydała oficjalne oświadczenie wyjaśniające wszystkie zarzuty dotyczące posiadania powiązania z PureVPN. Myślę, że było to dość odważne posunięcie, które powinno zwiększyć poziom zaufania jej przeważających klientów. Skuteczna obsługa klienta

Jeśli chodzi o obsługę klienta, Ivacy oferuje jeden z najbardziej wszechstronnych systemów obsługi klienta w branży. Dostawca ma dogłębną bazę wiedzy zawierającą przewodniki, informacje techniczne i inne istotne dane dotyczące VPN. Oprócz obszernych przewodników i samouczków Ivacy oferuje również funkcję czatu na żywo 24/7, którą kilkakrotnie testowałem. W odpowiedzi na większość moich pytań agent udzielił mi dogłębnej odpowiedzi, która bezpośrednio dotyczyła moich obaw. Ogólnie rzecz biorąc, uznałem, że obsługa klienta VPN jest bezbłędna.

Jeśli nie chcesz korzystać z opcji pomocy na czacie na żywo, możesz uzyskać przydatne informacje, czytając sekcję często zadawanych pytań, o której mowa w nazwie często zadawanych pytań na oficjalnej stronie.

Czy polecam Ivacy?

Tak, polecam Ivacy. Fakt, że Ivacy oferuje mnóstwo funkcji, przystępne plany cenowe, doskonałą kompatybilność z Netflix / torrentami i niesamowitą obsługę klienta, sprawia, że Ivacy jest całkowicie wart 1 $ / mies. Odkryłem również, że lista funkcji i wydajność są częścią niektórych gigantów w branży. Jednak w czasie pisania tej recenzji Ivacy VPN natknąłem się na kilka drobnych problemów, które naprawdę chciałbym, aby nie istniały. Na przykład fakt, że Ivacy ma siedzibę w Singapurze, jest dla mnie trochę zawiedziony. Poza tym uważam, że polityka zwrotów Ivacy jest raczej uciążliwa. Opierając się na już omówionych zaletach i wadach, Ivacy zdołał uzyskać ocenę 4,0 / 5,0 gwiazdek w tej recenzji. Możesz również przejrzeć inne bezstronne recenzje VPN, aby poznać szczegółowe zalety i wady popularnych usług VPN.

11 komentarzy do wpisu „Recenzja Ivacy VPN”

Dodaj komentarz