Recenzja CyberGhost VPN

CyberGhost jest z pewnością jednym z 5 najlepszych dostawców VPN w branży. Ale dlaczego nie jest na górze? Czy są jakieś wady, o których powinieneś wiedzieć?

 

Oparte naRumunia
Cena2,25 USD / mies
Serwery6800 (89 krajów)
DziennikiBrak dzienników
Multi Login7 urządzeń
Zwrot45 dni
Strona internetowaCyberGhostVPN.com

CyberGhost to rumuński dostawca VPN oferujący swoje usługi w 89 krajach poprzez ponad 6800 serwerów na całym świecie. Firma Kape Technologies kupiła CyberGhost w 2017 roku. Wcześniej firma nosiła nazwę Crossrider Plc. W tej recenzji CyberGhost prezentuję jego różne funkcje, takie jak brak logowania, bezpieczna jurysdykcja, kompatybilność, bezpłatny okres próbny, Internet Kill Switch, Netflix i obsługa torrentów, zasady zwrotów, wielokrotne logowanie na 7 urządzeń i najnowsza wersja CyberGhost 8. Firma podjęła godną podziwu inicjatywę, aby przekazać 10% swojej sprzedaży do 30 marca na rzecz funduszu pomocy na wypadek koronawirusa, aby pomóc światu odzyskać siły po zniszczeniach spowodowanych przez pandemię. Ogólnie rzecz biorąc, CyberGhost jest jedną z niezawodnych sieci VPN dostępnych w branży. Usługa oferuje interaktywne aplikacje, które oferują użytkownikom różne atrakcyjne funkcje. Możesz skorzystać z trzyletniego planu cenowego w cenie 2,25 USD miesięcznie. Polecam CyberGhost na wypadek, gdybyś chciał chronić swoje cyfrowe miejsce pobytu za pośrednictwem niedrogiej marki VPN.

Kryteria oceny

Oceniłem CyberGhost na podstawie moich własnych 9-stopniowych kryteriów oceny, które obejmują:

Jurysdykcja – gdzie ma siedzibę CyberGhost?

Bezpieczeństwo – jak bezpieczny jest CyberGhost?

Wycieki – testy szczelności IP, DNS i WebRTC

Serwery – istnieje we wszystkich częściach świata

Szybkość – jak szybki jest CyberGhost VPN?

Streaming – Netflix, Torrenting i Kodi

Zgodność – obsługuje wszystkie systemy operacyjne i urządzenia

Ceny – czy to drogie czy tanie?

Wiarygodność – zgodność z RODO, oceny i wsparcie Trustpilot

Jurysdykcja – gdzie ma siedzibę CyberGhost?

CyberGhost znajduje się w Rumunii, z dala od zasięgu czternastu Eyes. Kraj nie jest częścią żadnego sojuszu oczu i nie udostępnia informacji o swoich użytkownikach żadnemu innemu krajowi.

Bezpieczeństwo – jak bezpieczny jest CyberGhost?

CyberGhost to jedna z najbezpieczniejszych sieci VPN w branży. Jednym z głównych powodów, dla których wybierasz VPN jako ochronę online, jest Twoje bezpieczeństwo. Istnieją różne metody, dzięki którym usługa VPN zapewnia bezpieczeństwo i poufność, ale najważniejszą z nich jest szyfrowanie. Szyfrowanie to rodzaj planu tworzenia kopii zapasowych, który zapewnia poufność.

Protokoły obsługiwane przez CyberGhost to L2TP, IKEv2 i OpenVPN. Chociaż istnieją inne dostępne protokoły, które oferują alternatywni dostawcy, takie jak PPTP i SSTP, koncentruje się na najnowszych i najbezpieczniejszych protokołach, tj. OpenVPN i IKEv2. CyberGhost używa również protokołu WireGuard, co nie jest oferowane przez wiele VPN. Jednak protokół WireGuard jest dostępny tylko dla systemów operacyjnych Linux. Jeśli chodzi o szyfrowanie, CyberGhost zapewnia 256-bitowe szyfrowanie klasy wojskowej, które chroni kluczowe informacje na wyższym poziomie. CyberGhost używa tego standardu szyfrowania w połączeniu z 4096-bitowym kluczem RSA i uwierzytelnianiem SHA256.

Czy CyberGhost ma wyłącznik awaryjny?

CyberGhost pozwala zachować anonimowość nawet wtedy, gdy nagle przestaje działać. Ma wbudowaną funkcję przełącznika Kill, co uważam za całkiem przydatne. Ta funkcja jest domyślnie włączona w aplikacjach CyberGhost. Gdy połączenie VPN z jakiegoś powodu nagle znika, twoje połączenie internetowe również nie działa. Z pewnością jest to sytuacja korzystna dla każdego, kto chce zabezpieczyć swoją prywatność.

Zgodność z TOR

Kiedy szczegółowo przejrzałem CyberGhost, doszedłem do wniosku, że możesz równolegle TOR i CyberGhost. W ten sposób możesz osiągnąć pożądany stopień anonimowości. Jeśli mieszkasz w którymkolwiek z represyjnych krajów, takich jak Chiny, Iran, Rosja i inne, ta funkcja staje się dla ciebie błogosławieństwem.

CyberGhost Smart DNS

CyberGhost oferuje teraz inteligentne ustawienia DNS umożliwiające pomijanie ograniczeń geograficznych na urządzeniach, które nie obsługują aplikacji VPN. Na przykład telewizory Smart TV i konsole do gier, takie jak Xbox i PlayStation, prawdopodobnie nie mają wbudowanej obsługi VPN, ale nadal potrzebujesz sposobu na radzenie sobie z ograniczeniami geograficznymi. W tym miejscu przyda się Smart DNS CyberGhost, umożliwiając po prostu zmianę ustawień DNS, aby przeskoczyć przeszkodę geograficzną.

CyberGhost „Blokowanie reklam” 

Niestety funkcja blokowania reklam w CyberGhost nie spełnia oczekiwań użytkowników. Nie działa również w witrynach HTTPS. Możesz jednak wykorzystać powyższą zaletę w witrynach HTTP. Funkcja blokowania reklam działa na urządzeniach z systemem Windows, Mac i iOS. Ogólnie rzecz biorąc, CyberGhost jest skuteczną marką pod względem bezpieczeństwa. Twoje informacje są bezpieczne i anonimowe. Nie ujawnia twojego adresu IP i jest kompatybilny z Netflix, torrentami i przeglądarką Tor.

Polityka braku dzienników

Wielu dostawców usług VPN oferuje doskonałe pakiety w zamian za przystępne ceny; jednak nie można ich uznać za wykonalne opcje, ponieważ nie zapewniają one Twojej prywatności. Zmieszany? Pozwól mi wyjaśnić. Wielu dostawców usług VPN nie ma jasnego dziennika i polityki prywatności. Oznacza to, że Twój dostawca usług VPN może monitorować Twoje dzienniki, historię wyszukiwania lub inne szczegóły, których nie chcesz ujawniać. Z drugiej strony niewielu dostawców usług VPN zapewnia Twoją prywatność, oferując konkretną politykę prywatności i dzienników. Możesz pomyśleć, czy CyberGhost prowadzi dzienniki, czy nie? Dla Twojej wygody kategorycznie powiem jedną rzecz. CyberGhost VPN z polityką braku logowania jest doskonałą siecią VPN do rozważenia w tym względzie.

Wycieki – testy DNS, IP, WebRTC i wirusów

CyberGhost nie ujawnia Twoich danych IP, DNS ani danych WebRTC online. Jednak usługa nie przeszła testu wirusów z doskonałością. Zgodnie z wynikami testu CyberGhost DNS, dostawca oferuje lepszą funkcję przesyłania stron internetowych. 

Mimo to mam nadzieję, że usługa poprawi swoje wyniki również w tym zakresie w najbliższej przyszłości. Podobnie przeszedłem testy wycieku IP, które obejmowały również testy wycieku IPv4 i IPv6 DNS, a także testy wycieku IPv4 i IPv6 WebRTC.

VPN oficjalnie twierdzi, że domyślnie zapewnia funkcję ochrony przed wyciekiem DNS i IP. 

Test wirusów

Sprawdziłem plik instalacyjny systemu Windows za pośrednictwem VirusTotal, aby sprawdzić, czy usługa ujawnia wirusa, czy nie, ale niestety aplikacja ujawniła jedno złośliwe oprogramowanie podczas testów.

Serwery – istnieje we wszystkich częściach świata

Liczba serwerów i ich rozproszenie geograficzne to tylko niektóre z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem usługi VPN. Im bardziej serwery są rozproszone geograficznie, tym łatwiej można ominąć ograniczenia geograficzne dotyczące treści. Dlatego dzięki VPN możesz uzyskać dostęp do treści (stron internetowych, platform społecznościowych, łączy strumieniowych, a nawet programów telewizyjnych) z dowolnego miejsca – z dowolnego miejsca. Ta sieć VPN oferuje 6800 rozproszonych geograficznie serwerów w 89 krajach w momencie pisania tej recenzji. Niektóre z tych regionów to Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, Dania, Hiszpania, Hongkong, Francja, Irlandia, Włochy, Holandia, Rumunia i wiele innych.

Czy CyberGhost nadaje się do torrentowania?

CyberGhost to popularna opcja wśród użytkowników, którzy lubią torrentować pliki do pobrania. Istnieje wiele serwerów CyberGhost przeznaczonych do torrentowania. Aby uzyskać najlepszą wydajność i bezpieczeństwo, należy używać tych serwerów, które są dostępne na karcie „Do torrentowania”.

Szybkość – jak szybki jest CyberGhost VPN?

Prędkości CyberGhost znajdują się na wyższym końcu średniej. W naszych najnowszych testach szybkości CyberGhost zapewnił dość duże prędkości, mierzone przy podstawowym połączeniu internetowym 100 Mb / s:

Lokalizacja serweraPrędkość pobieraniaPrędkość wysyłaniaPingi
Australia45,14 Mb / s87,25 Mb / s166 ms
Kanada67,17 Mb / s80,09 Mb / s218 ms
Niemcy63,67 Mb / s
64,5 Mb / s141 ms
Hongkong72,47 Mb / s73,25 Mb / s256 ms
Indie69 Mb / s75,55 Mb / s222 ms
Włochy54,67 Mb / s64,44 Mb / s273 ms
Zjednoczone Królestwo58,51 Mb / s71,09 Mb / s148 ms
Stany Zjednoczone73,41 Mb / s73 Mb / s255 ms
Zjednoczone Emiraty Arabskie77,88 Mb / s80,15 Mb / s240 ms

Możesz zauważyć, że spójność prędkości między serwerami CyberGhost nie jest tak silna. Niektóre działały wyjątkowo dobrze, na przykład Zjednoczone Emiraty Arabskie (77,88 Mb / s), podczas gdy inne miały dość niskie spektrum prędkości, na przykład Australia (45,14 Mb / s). Ogólnie rzecz biorąc, CyberGhost oferuje przyzwoite, ale nie wybitne prędkości.

Streaming – czy to działa w przypadku Netflix?

Tak, CyberGhost obsługuje Netflix.

Przeglądając CyberGhost, odkryłem, że marka oferuje funkcję odblokowania Netflix US. Ponadto usługa zapewnia w swojej aplikacji ekskluzywny tryb Netflix, który umożliwia anonimowe oglądanie ulubionych programów telewizyjnych lub filmów. Aby zapewnić swoim użytkownikom znaczne prędkości przesyłania strumieniowego, dodali do swojej zbrojowni wysoce zoptymalizowane serwery Netflix. Krótko mówiąc, CyberGhost mocno podkreślił doświadczenie swoich użytkowników w zakresie strumieniowego przesyłania wideo, co zostało szerzej omówione w naszym dedykowanym przewodniku dotyczącym korzystania z CyberGhost dla Netflix.

Zgodność – obsługuje wszystkie systemy operacyjne i urządzenia

CyberGhost jest kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi platformami.

Możesz używać tej sieci VPN w różnych systemach operacyjnych i platformach, takich jak Windows macOS, Linux, Android i iOS itp. Możesz nawet używać CyberGhost na rozszerzeniach przeglądarki, routerach, konsolach do gier, Amazon Fire TV, Smart TV, Android TV, Apple Telewizory i na wielu innych urządzeniach.

Poznaj najnowszą wersję CyberGhost 8

CyberGhost zaktualizował swoją wersję z 7 do 8. Obecnie możesz od razu zainstalować najnowszą wersję CyberGhost na wszystkich urządzeniach z systemem iOS. Aby uzyskać imponującą 1-dniową bezpłatną wersję próbną na urządzeniach z systemem iOS, musisz najpierw pobrać aplikację CyberGhost. Ponadto możesz ustawić markę w systemie Windows i innych systemach operacyjnych, wykonując poniższe czynności:

Po zalogowaniu się na swoje konto przejdź do opcji „Moje urządzenia” Dodaj wybrane nowe urządzenie, takie jak Windows lub Mac, Android i inne Wybierz opcję „Pobierz teraz” po dodaniu preferowanego urządzenia Poczekaj kilka chwil, aby zakończenie procesu pobierania Po zakończeniu procedury pobierania można rozpocząć proces instalacji

Dzięki temu możesz bezproblemowo doświadczyć ukrytych zalet CG8.

Klient CyberGhost 8 dla systemu Windows

CyberGhost oferuje swoim użytkownikom interaktywnego klienta Windows. Dzięki zakładkom pobierania możesz natychmiast odkrywać różne funkcje. W związku z tym możesz osiągnąć pragnienie strumieniowego przesyłania multimediów na inny poziom.

Podobnie atrakcyjny ekran od razu dostarcza jasnych informacji o stanie połączenia VPN. W rezultacie możesz bezproblemowo uzyskać dostęp do usług przesyłania strumieniowego z blokadą geograficzną z preferowanych lokalizacji. Jeśli szczegółowo ocenisz CyberGhost Pro, możesz uzyskać informacje na temat listy serwerów wraz z obciążeniem użytkowników i szybkościami pingowania. Wspomniany klient oferuje protokoły OpenVPN UDP i OpenVPN TCP. Jednak nie znajdziesz funkcji wyboru portu. Mimo to możesz korzystać z ochrony aplikacji i ochrony Wi-Fi. Poza tym możesz skorzystać z różnych funkcji, w tym 24-godzinnego bezpłatnego okresu próbnego za pośrednictwem klienta CyberGhost 8 dla systemu Windows.

Klient CyberGhost 8 macOS

CyberGhost 8 macOS oferuje swoim użytkownikom wiele funkcji, takich jak 24-godzinny bezpłatny okres próbny. Moja recenzja ujawnia, że ​​zapewnia ochronę Wi-Fi i korzyści z dzielonego tunelowania dla subskrybentów. To jest powód, dla którego wygląda bardziej atrakcyjnie niż klienci macOS innych usług VPN.

Klient CyberGhost 8 Linux

To samo dotyczy klientów systemu Linux, ponieważ podczas korzystania z preferowanego systemu operacyjnego można korzystać z różnych funkcji. Usługa umożliwia skonfigurowanie niestandardowego połączenia na urządzeniach z systemem Linux.

Kodi (współpracuje ze słynną platformą medialną)

Kodi to kompletna usługa przesyłania strumieniowego zawierająca wszystko dla każdego. Jednak problem z Kodi polega na tym, że niektóre dodatki są ograniczone geograficznie. Na przykład dodatki, takie jak NBC i ABC, są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Dlatego, aby ominąć te ograniczenia, potrzebujesz określonej usługi Kodi VPN. CyberGhost dla Kodi umożliwia łatwy dostęp do dowolnej treści z dowolnego miejsca. Podobnie uwolni Cię od wszelkiego rodzaju cenzury internetowej nałożonej na Kodi. Mówiąc o Kodi, oto jak skonfigurować CyberGhost na Kodi. Oprócz Kodi uwielbiam w CyberGhost to, że działa on wyjątkowo dobrze również z Roku. Podczas testów stwierdziłem, że bardzo łatwo jest skonfigurować CyberGhost na urządzeniu Roku. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z którąkolwiek z tych aplikacji, oto kilka poprawek do zastosowania, jeśli okaże się, że CyberGhost nie działa.

Ceny – czy to drogie czy tanie?

CyberGhost jest słusznie uważany za jedną z najtańszych sieci VPN. Dostawca oferuje cztery podstawowe plany pakietów:

Plan 1-miesięczny (12,99 $ / mc) Plan roczny (3,99 $ / mc) Plan 2-letni (3,49 $ / mc) 3 lata + 3 miesiące gratis (2,25 $)

Możesz zarejestrować się w miesięcznym planie CyberGhost za 12,99 USD. Po wykupieniu abonamentu rocznego możesz zaoszczędzić sporą kwotę, ponieważ musisz zapłacić tylko 3,99 USD miesięcznie. Podobnie, jeśli skorzystasz z dwuletniego planu, musisz zapłacić 3,49 USD miesięcznie. Ale moim zdaniem najlepszym planem jest plan 3-letni, który kosztuje 2,25 USD miesięcznie. Z każdym pakietem otrzymujesz nieograniczoną przepustowość, nieograniczony ruch, ponad 6800 serwerów, system ochrony przed odciskami palców i 7 jednoczesnych połączeń. To odświeżająca zmiana w stosunku do wcześniejszych planów cenowych oferowanych przez usługę VPN. Wcześniej miałeś tylko dwie opcje. Wybierz konto Premium lub Premium Plus. Jednak dzięki nowym pakietom otrzymujesz wszystkie funkcje bez względu na to, jak długo chcesz subskrybować. Zgodnie z recenzją darmowej sieci VPN CyberGhost, marka nie oferuje darmowego spp. Jednak użytkownicy mogą uzyskać 1-dniowy darmowy okres próbny CyberGhost.

Dedykowany adres IP

CyberGhost zapewnia dedykowane adresy IP z pięciu (6) następujących krajów:

Nowy Jork, Stany Zjednoczone (5,00 USD / mies.) Londyn, Wielka Brytania (5,00 USD / mies.) Manchester, Wielka Brytania (5,00 USD / mies.) Paryż, Francja (5,00 USD / mies.) Frankfurt, Niemcy (5,00 USD / mies.) Montreal, Kanada (5,00 USD / mo)

Metody Płatności

Różnorodność oferowanych metod płatności jest jedną z podstawowych cech, które należy zbadać podczas oceny dostawcy usług VPN. To tak, jakby zapewnić użytkownikom wygodny proces transakcyjny. Ta sieć VPN oferuje szeroki wachlarz metod płatności. Nowi użytkownicy mogą subskrybować usługę za pośrednictwem kart kredytowych, PayPal, a nawet bitcoinów.

45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

45-dniowy okres na ubieganie się o zwrot kosztów to dość długi okres. Większość dostawców w branży oferuje tygodniową gwarancję zwrotu pieniędzy lub wcale. W związku z tym CyberGhost wyprzedza wielu dostawców, jeśli chodzi o ceny i gwarancje zwrotu pieniędzy. Jednak 45-dniowa polityka zwrotów ma zastosowanie tylko do rocznych, 2-letnich i 3-letnich planów cenowych. Plan miesięczny ogranicza gwarancję zwrotu pieniędzy do zaledwie 14 dni od zakupu. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z VPN, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy i anulować subskrypcję CyberGhost, jak wyjaśniono tutaj.

Wiarygodność – zgodność z RODO, recenzje i wsparcie Trustpilot

CyberGhost we właściwy sposób przestrzega wytycznych RODO. Dlatego CyberGhost znajduje się na liście sieci VPN zgodnych z RODO. Dzieje się tak, ponieważ uczynili swoją procedurę gromadzenia danych dość przejrzystą. Po dokładnym zapoznaniu się z jego polityką prywatności zobaczysz sekcję poświęconą RODO.

Recenzje CyberGhost Trustpilot

Na podstawie 11191 recenzji można założyć, że CyberGhost z powodzeniem odnalazł się w branży VPN, ponieważ 84% użytkowników oceniło je jako doskonałe. Podobnie, dostawca otrzymał doskonałą ocenę 4,8 na 5 gwiazdek.

Obsługa klienta

Obsługa klienta to sytuacja krytyczna dla każdej usługi VPN. Jeśli korzystasz z usługi VPN, która zapewnia różne sposoby szybkiego rozwiązywania zapytań, jest to ukryte błogosławieństwo. Możesz umieścić CyberGhost na liście usług VPN, które starają się jak najlepiej sprostać oczekiwaniom swoich użytkowników. Oto lista różnych opcji, które CyberGhost oferuje użytkownikom:

Przewodniki i często zadawane pytania Oprogramowanie do czatu na żywo 24/7/365 i inne samouczki

Niezawodność CyberGhost wynika z faktu, że usługa oferuje obszerne przewodniki i często zadawane pytania, aby pomóc użytkownikom w jej użytkowaniu i instalacji.

Jeśli nadal nie jesteś usatysfakcjonowany, możesz również utworzyć zgłoszenie, przesyłając żądanie uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące rozwiązywania problemów.

Podczas mojej rozmowy przedstawiciel obsługi klienta spokojnie odpowiadał na każde zadane przeze mnie pytanie, pomimo chwalenia się „Dlaczego powinienem kupić ich usługę”, jak większość usługodawców. Krótko mówiąc, ta sieć VPN zapewnia doskonałą obsługę klienta i techniczną, która w porę odpowie na wszystkie Twoje obawy. Czat na żywo (dostępny 24/7)

Obsługa klienta jest ważnym atrybutem każdego usługodawcy. Jednak w branży VPN trudno jest znaleźć dobre i elastyczne wsparcie techniczne. CyberGhost jest jednym z nielicznych dostawców oferujących doskonałe wsparcie 24/7 z krótkim czasem reakcji.

Dostarczone oprogramowanie i samouczki

Dostawca oferuje bardzo imponującego klienta dla różnych platform. Oprogramowanie działa płynnie w systemie Windows wraz z innymi systemami operacyjnymi i platformami, takimi jak Linux, macOS, Android i iOS. Oprogramowanie jest łatwe w użyciu i nie zajmuje dużo miejsca na dysku twardym. CyberGhost oferuje samouczki lub przewodniki dla różnych platform, podobnie jak inni dostawcy usług VPN. Wcześniej prowadził również oficjalne forum, na którym użytkownicy przychodzili, rozmawiali i dzielili się swoimi obawami. Niestety forum zostało teraz opuszczone i nie jest już używane. Raporty przejrzystości

CyberGhost to jedna z nielicznych sieci VPN, które regularnie publikują raporty przejrzystości, które można znaleźć tutaj. Raporty te składają się z następujących części:

Skargi związane z ustawą DMCA Złośliwa aktywność oznacza żądania policji

W 2021 r. Firma otrzymała 40 473 żądań DMCA, 3164 flagi złośliwej aktywności i 4 zgłoszenia policyjne; z których żaden nie został spełniony, ponieważ dostawca przestrzega zasady braku logowania.

Czy polecam CyberGhost?

Tak, polecam CyberGhost z różnych powodów. Podsumowując tę ​​recenzję CyberGhost, można śmiało powiedzieć, że CyberGhost to sprawna usługa VPN, która stanowi doskonałą alternatywę dla tych, którzy obecnie szukają VPN. Ta usługa oferuje również bogate w funkcje plany pakietów w zamian za przystępne ceny. Ponadto możesz korzystać z usługi przez 24 godziny, aby bezpłatnie sprawdzić wydajność na wybranych urządzeniach. To, co podobało mi się w CyberGhost, to jego funkcja zgodności z RODO. Dzięki temu użytkownicy mogą bezproblemowo uzyskać informacje o gromadzeniu danych i ich przetwarzaniu. Nie zapominajmy, że CyberGhost odblokowuje amerykański Netflix i ma przyjazną obsługę klienta w rękawach. Dlatego możesz rozważyć zasubskrybowanie usługi, aby oglądać programy telewizyjne Netflix w USA i inne treści multimedialne. Na podstawie powyższej analizy dałbym ogólną ocenę CyberGhost 4.1 / 5.0. Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami dotyczącymi swoich doświadczeń i recenzji na temat CyberGhost VPN w sekcja komentarzy poniżej. Jeśli chcesz wiedzieć o sieciach VPN innych niż CyberGhost, możesz przeczytać nasz ekskluzywny przewodnik po recenzjach VPN.