Recenzja NordVPN

Czy może chronić Twoją prywatność?

NordVPN to wszechstronna, niedroga usługa VPN z ponad 5500 serwerami dostosowanymi do P2P, Netflix i ogólnego bezpieczeństwa. Dowiedz się, czy warto wziąć udział w tej zaktualizowanej recenzji NordVPN 2021.

Oparte naBVI[BEZPIECZNE]
Cena £3,71 $ / mies
Serwery5500+ (59 krajów)
DziennikiBrak dzienników
Multi Login6 urządzeń
Zwrot30 dni
Strona internetowaNordVPN.com

Bez wątpienia NordVPN jest jedną z najpopularniejszych sieci VPN online. Ale co sprawia, że ​​NordVPN jest tak wyjątkowy? Dlaczego jest bardziej znany niż inne sieci VPN? Po tygodniowym zabawie z usługą, aby napisać tę recenzję NordVPN, okazało się, że jest to całkiem dobrze zaprojektowana aplikacja VPN, która po prostu działała bezbłędnie z torrentami i streamingiem Netflix. Jeśli chodzi o prywatność, NordVPN znajduje się w Panamie, w jurysdykcji wolnej od przechowywania danych, przestrzega surowych zasad braku logów, jest standardowo wyposażony w takie funkcje, jak doskonałe szyfrowanie, Kill Switch, Double VPN, a także zoptymalizowane aplikacje dla Windows, macOS, Android, iOS , i więcej. Na pierwszy rzut oka NordVPN zasługuje na 5 gwiazdek za swoją ponad 5500 sieci serwerów, jednak kiedy sięgnąłem głębiej, okazało się, że ta aplikacja Windows działa trochę wolno. Dlatego zamiast dać mu 5 gwiazdek, dałem mu 4,3 / 5,0 gwiazdek w mojej dogłębnej recenzji NordVPN.

Krótki przegląd: czy NordVPN jest niezawodny?

Tak, NordVPN jest bardzo niezawodny ze względu na wszystkie oferowane funkcje. Oto niektóre z godnych uwagi funkcji NordVPN:

Bezpieczeństwo.

Oferuje 256-bitowe szyfrowanie, aby znacznie zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników online.

Dzienniki.

Brak zasad dotyczących dzienników, więc żadne dane osobowe nie są gromadzone i przechowywane.

Przesyłanie strumieniowe.

Działa dobrze z usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak US Netflix, BBC iPlayer, Hulu i nie tylko.

Prędkość.

Oferuje prędkości do 96,92 Mb / s. 

Obsługa klienta.

Oferuje całodobową pomoc na czacie na żywo, pomoc przez e-mail, przewodniki i nie tylko.

Doświadczenie użytkownika.

Oferuje łatwe w użyciu aplikacje dla wszystkich typów użytkowników.

Zgodność.

Może być używany we wszystkich systemach operacyjnych, w tym Windows, macOS, iOS i nie tylko.

Czy NordVPN nadaje się do przesyłania strumieniowego?

Tak, NordVPN nadaje się do przesyłania strumieniowego. Możesz go używać ze wszystkimi popularnymi usługami przesyłania strumieniowego, w tym Netflix U.S, Amazon Prime Video, Hulu, Disney + i nie tylko.

Czy NordVPN współpracuje z Netflix?

Tak, NordVPN może łatwo odblokować Netflix. Udało mi się łatwo odblokować amerykańską bibliotekę Netflix i przesyłać strumieniowo w jakości obrazu Ultra HD. Poniżej znajduje się zdjęcie, na którym przesyłam strumieniowo Avengers: Infinity War po połączeniu z amerykańskim serwerem Netflix: Szybkie prędkości zapewniają doskonałe wrażenia z przesyłania strumieniowego bez żadnego buforowania. Możesz spodziewać się podobnej wydajności przesyłania strumieniowego na większości innych platform przesyłania strumieniowego, głównie dlatego, że serwery NordVPN są wyposażone we wbudowaną funkcję SmartPlay DNS, która pomaga pokonać ograniczenia geograficzne.

Czy NordVPN współpracuje z Disney +?

Tak, poza Netflixem NordVPN działa również imponująco dobrze z Disney +. Jak zawsze, wszystko przesyłane strumieniowo w jakości obrazu HD. Biorąc to pod uwagę, pamiętaj, że musisz wyłączyć funkcję CyberSec, zanim zaczniesz przesyłać strumieniowo cokolwiek w BBC iPlayer, jeśli używasz przeglądarki laptopa. Jeśli chodzi o wydajność, oto niektóre z najlepszych serwerów NordVPN do oglądania BBC iPlayer:

481 483 717-720 745-752 757-764 974-977 1022-1025 1044-1045

Czy NordVPN współpracuje z Amazon Prime?

Tak, NordVPN współpracuje z Amazon Prime. Pamiętaj jednak, że Amazon Prime nie pozwala już na zmianę regionu. W związku z tym będziesz mieć dostęp tylko do regionu, w którym zakupiono Twoje konto Prime. Oto, jak możesz oglądać Amazon Prime za pomocą NordVPN.

Szybkość – jak szybki jest NordVPN?

NordVPN jest wyjątkowo szybki i zapewnia doskonałe prędkości w swojej szerokiej sieci ponad 5500 serwerów w 59 krajach. Jak wyszczególniono w naszym teście prędkości NordVPN, który wykazał, jak szybki jest naprawdę NordVPN, dostawca rzadko spadał poniżej 90 Mb / s podczas testowania na połączeniu 100 Mb / s:

Lokalizacja serweraPrędkość pobieraniaPrędkość wysyłaniaPing
Australia91 Mb / s91,25 Mb / s131 ms
Brazylia96,92 Mb / s38,5 Mb / s487 ms
Niemcy90,59 Mb / s25,67 Mb / s124 ms
Hongkong91 Mb / s
93,09 Mb / s112 ms
Izrael92,09 Mb / s87,75 Mb / s477 ms
Japonia92,25 Mb / s93,41 Mb / s156 ms
Singapur89,59 Mb / s98,09 Mb / s84 ms
Stany Zjednoczone93,5 Mb / s94,92 Mb / s194 ms
UK92,84 Mb / s97,67 Mb / s265 ms

Jak widać, spójność jest niesamowita i wyklucza NordVPN z ligi większości rywali pod względem szybkości. Ogólnie rzecz biorąc, serwery NordVPN są super szybkie. Podczas testu prędkości NordVPN zdołał uzyskać maksymalną prędkość pobierania 96,92 Mb / s.

Prędkości NordVPN Double-VPN

Kiedy połączyłem się z podwójnymi serwerami VPN NordVPN, zauważyłem prawie 50% spadek prędkości. Przed włączeniem funkcji podwójnej sieci VPN maksymalna prędkość, jaką uzyskałem dzięki NordVPN, wynosiła 96,92 Mb / s. Po połączeniu się z serwerem USA> Kanada

, Udało mi się uzyskać maksymalną prędkość pobierania 53 Mb / s. Po przejściu na serwer Szwajcaria> Szwecja nadal nie zauważyłem poprawy szybkości. Maksymalna prędkość pobierania, którą otrzymałem tym razem, wynosiła 51,14 Mb / s.

Bezpieczeństwo – czy korzystanie z NordVPN jest bezpieczne?

NordVPN jest rzeczywiście bezpieczny w użyciu. Mówię to, ponieważ NordVPN ma siedzibę w bezpiecznej jurysdykcji Panamy i oferuje AES-256-CBC z 2048-bitowym szyfrowaniem klucza DH. Ten typ szyfrowania ma około 1,1 × 1077 możliwych kombinacji. O ile nikt nie korzysta z superkomputera, Twoje poufne dane nie mogą zostać odszyfrowane. Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, NordVPN używa OpenVPN (TCP / UDP), IKEv2 / IPsec, a ostatnio dodał WireGuard. Jeśli mówimy o szyfrowaniu, NordVPN używa AES-256-CBC z 2048-bitowym kluczem DH, który jest najsilniejszym szyfrem w branży.

Inną rzeczą, którą naprawdę lubię w NordVPN, jest fakt, że używa on Perfect Forward Secrecy podczas każdej sesji. Oznacza to, że NordVPN używa unikalnych kluczy sesji, aby zapewnić lepszą prywatność i jeszcze silniejsze szyfrowanie.

AES-256, Perfect Forward Secrecy, 4096-bitowy klucz RSA. Bezpieczne protokoły: OpenVPN (TCP / UDP), IKEv2 / IPsec, WireGuard. Podwójne VPN Dedykowane IP / Prywatne IP Onion over VPN Blokowanie reklam Kill Switch Ochrona przed wyciekiem Automatyczne połączenie Ukrywanie Zasady braku logów

NordVPN Kill Switch

NordVPN oferuje dwa różne rodzaje wyłączników awaryjnych, jeden dla komputerów stacjonarnych (Windows i Mac), a drugi dla urządzeń mobilnych (iOS i Android). Wersja na komputery stacjonarne ma dwie opcje. Pierwsza opcja to „App Kill Switch”, a druga to Internet Kill Switch. Wyłącznik awaryjny aplikacji ogranicza określone aplikacje, podczas gdy wyłącznik awaryjny Internetu wyłącza całe połączenie internetowe.

Dla porównania, mobilna wersja Kill Switch NordVPN jest dość prymitywna. Wersja mobilna nie obsługuje wybiórczego zabijania aplikacji i ogranicza się tylko do całkowitego wyłączenia całego połączenia internetowego. 

Jak nazwa sugeruje, funkcja Double VPN kieruje Twój ruch przez dwa przeskoki, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Podwójne szyfrowanie VPN zapewnia dodatkową warstwę ochrony. Robi wszystko, co robi pojedyncza sieć VPN, jednak dwukrotnie szyfruje ruch sieciowy, przepuszczając go przez drugi zdalny serwer VPN. Chociaż sprawia to, że Twoje dane są bezpieczniejsze, prędkość Internetu nieco ucierpi. Możesz spodziewać się spadku od 30% do 50%.

Czy NordVPN obsługuje Wireguard?

Tak, NordVPN obsługuje teraz również protokół WireGuard. Protokół WireGuard składa się z zaledwie 4000 linii kodu, czyli znacznie mniej niż w przypadku OpenVPN. To sprawia, że ​​protokół WireGuard jest łatwy do wdrożenia i audytu pod kątem błędów.

W tej chwili protokół ten jest dostępny tylko dla systemów operacyjnych Linux, iOS, Android, macOS i Windows. Jednak dostawca planuje udostępnienie protokołu WireGuard również na inne platformy w przyszłości.

Czy NordVPN oferuje dedykowany adres IP?

Tak, NordVPN oferuje dedykowane adresy IP za 70 USD rocznie. Możesz uzyskać dedykowane adresy IP NordVPN dla Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii i Francji. Oto lista lokalizacji do wyboru:

Stany Zjednoczone – (Los Angeles, Dallas, Matawan, Buffalo) Niemcy – (Frankfurt) Wielka Brytania – (Londyn) Holandia – (Amsterdam) Francja – (Paryż)

Jeśli nie wiesz, co to jest prywatny adres IP, jest to w zasadzie unikalny adres IP przypisany do pojedynczego użytkownika. Jest to funkcja premium, która będzie kosztować dodatkowe 70 USD rocznie w porównaniu ze standardowym kontem VPN, które kupisz.

NordVPN Onion over VPN

NordVPN jest jedną z nielicznych sieci VPN obsługujących technologię Onion over VPN. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z TOR, prawdopodobnie wiesz, co oznacza Onion over VPN. Tor przez VPN to niezawodna strategia zapewniająca najwyższą anonimowość w sieci.

Ta funkcja jest bardzo bezpieczna, ponieważ uniemożliwia nawet przeglądarkom TOR przechwycenie Twojego prawdziwego adresu IP. Szczerze mówiąc, Onion over VPN to jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji NordVPN.

Czy NordVPN ma bloker reklam?

Tak, NordVPN oferuje blokadę reklam o nazwie CyberSec. CyberSec blokuje reklamy, dzięki czemu jesteś chroniony przed nieumyślnym otwieraniem złośliwych witryn i innymi zagrożeniami cyberbezpieczeństwa czającymi się w sieci. To świetne narzędzie, które dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do swojej obecności w Internecie.

Jest również bardzo łatwy do włączenia. Możesz po prostu przejść do Ustawień ogólnych i włączyć opcję z napisem CyberSec. Automatyczne połączenie VPN dla Wi-Fi

Hotspoty Wi-Fi, zwłaszcza te publiczne, są notorycznie niepewne. Obecnie większość ludzi zostawia włączone Wi-Fi w telefonie, więc gdy tylko wykryje Wi-Fi w zasięgu, spróbują się z nim połączyć. NordVPN można ustawić tak, aby włączał się automatycznie, zanim telefon połączy się z połączeniem Wi-Fi. Funkcję automatycznego łączenia można dostosować tak, aby działała tylko dla niezabezpieczonego Wi-Fi (co jest najbardziej sensowne), dla bezpiecznego Wi-Fi lub w obu przypadkach. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, najlepiej skonfigurować funkcję automatycznego łączenia Wi-Fi NordVPN dla obu zabezpieczonych i niezabezpieczone sieci.

Gdzie znajduje się NordVPN?

NordVPN znajduje się w Panamie, kraju, w którym nie obowiązują żadne przepisy dotyczące zatrzymywania danych. W rzeczywistości Panama jest bezpieczną przystanią dla świadomych prywatności użytkowników, którzy cenią swoją prywatność.

Panama nie należy również do krajów dzielących się danymi wywiadowczymi, w związku z czym Panama nie jest zobowiązana do udostępniania informacji o użytkownikach żadnemu innemu krajowi ani organowi, jeśli jest to wymagane. To świetnie, ponieważ NordVPN nie musi przestrzegać żadnych obowiązkowych przepisów dotyczących przechowywania danych.

Jurysdykcja NordVPN jest bezpieczna, a dostawca nie jest prawnie zobowiązany do prowadzenia dzienników swoich klientów.

Czy NordVPN prowadzi dzienniki?

Nie, NordVPN nie przechowuje logów. W rzeczywistości polityka rejestrowania NordVPN jest zgodna ze ścisłą zasadą zerowego logowania, dzięki czemu żadne dane osobowe użytkowników nie są rejestrowane. Mówiąc dokładniej, NordVPN zgodnie z prawem nie przechowuje adresu IP, sygnatur czasowych połączenia, przepustowości ani danych dotyczących ruchu. W rzeczywistości jest to wyraźnie wymienione w polityce rejestrowania NordVPN.

Powodem, dla którego NordVPN może zagwarantować zero logów, jest jego panamska jurysdykcja. Jedyne, co NordVPN przechowuje dzienniki, to adres e-mail, dane dotyczące płatności i dane dotyczące wydajności serwera. Nie martw się jednak, tego typu informacje są dość standardowe i w rzeczywistości nie zagrażają Twojej prawdziwej tożsamości. Poza tym możesz po prostu użyć oddzielnego pseudo-e-maila i kryptowaluty, aby uzyskać całkowitą anonimowość. Oto kilka innych sieci VPN bez logów.

NordVPN Warrant Canary

NordVPN wprowadził kanarek nakazu, który jest regularnie publikowanym oświadczeniem potwierdzającym, że nie otrzymali od rządu tajnego nakazu, nakazu kneblowania, wezwań sądowych ani listów dotyczących bezpieczeństwa narodowego. NordVPN ma 3-liniowe oświadczenie opublikowane na swojej stronie internetowej, które stwierdza:

NIE otrzymaliśmy żadnych listów dotyczących bezpieczeństwa narodowego; NIE otrzymaliśmy żadnych nakazów kneblowania; NIE otrzymaliśmy żadnych nakazów od żadnej organizacji rządowej.

NordVPN nie otrzymał żadnych warrantów do dnia 2021-01-01. Znajdziesz te informacje na samym dole strony o nas.

Audyt bezpieczeństwa aplikacji NordVPN

To nie pierwszy raz, gdy firma przeprowadza audyt zewnętrzny. W rzeczywistości, po audycie zasad braku logów przeprowadzonym w zeszłym roku, NordVPN przeprowadził kolejny audyt 9 października 2019 r., Ale tym razem dla swoich aplikacji. Niezależna firma audytorska o nazwie VerSprite, która specjalizuje się w wykrywaniu luk, ryzyk i zagrożeń w oprogramowaniu aplikacyjnym, przeprowadziła testy penetracyjne w oparciu o rzeczywiste scenariusze ataków na aplikacje NordVPN na iOS i Androida. Według Laury Tyrell, Head of Public Relations w NordVPN, usterki wskazane przez firmę audytorską zostały usunięte i wprowadzono kilka odpowiednich zmian. To pokazuje zaangażowanie NordVPN w utrzymywanie bezbłędnej usługi VPN.

Testy szczelności DNS i WebRTC NordVPN

NordVPN nie wycieka nazw DNS, IP i WebRTC. Nawet po przeprowadzeniu wielu testów NordVPN przeszedł bez żadnych problemów. Oto wyniki testu: Test szczelności IP: Najpierw przetestowałem szczelność IP. Aby to zrobić, połączyłem się z serwerem w USA, ponieważ jest to najpopularniejszy serwer. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, nigdzie nie widać mojego pierwotnego adresu IP.

Test wycieku DNS: jeśli chodzi o wycieki DNS, NordVPN przeszedł bez żadnych problemów. Nawet po przeprowadzeniu wielu testów NordVPN nie wykazał żadnych widocznych wycieków DNS. Sprawdź zrzut ekranu poniżej:

Test wycieku WebRTC: Wreszcie sprawdzam również wycieki WebRTC i NordVPN również przeszedł ten test bez żadnego wysiłku. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, nigdzie nie widać mojego domyślnego adresu IP.

Ogólnie rzecz biorąc, NordVPN działał wyjątkowo dobrze. Nie jestem jednak zaskoczony, ponieważ NordVPN ma wbudowaną ochronę przed wyciekami. NordVPN jest odporny na wycieki zgodnie z moimi testami i nie ujawni informacji o adresie IP, DNS ani WebRTC.

Plotki, obawy i najnowsze wiadomości dotyczące NordVPN

Obecnie NordVPN należy do najbezpieczniejszych sieci VPN w branży. Ale w przeszłości zdarzył się jeden poważny incydent, który wpłynął na reputację NordVPN. W październiku 2019 roku NordVPN doznał naruszenia bezpieczeństwa. Mimo że jeden z wynajmowanych serwerów NordVPN został zhakowany, w rzeczywistości haker nie był w stanie uzyskać żadnych poufnych informacji. Powodem, dla którego żadne wrażliwe informacje nie zostały naruszone, był fakt, że NordVPN nie przechowuje żadnych dzienników na swoich serwerach. Dowodzi to, że NordVPN jest godny zaufania i bezpieczny. NordVPN nieustannie wprowadza nowe innowacje, aby ich usługi były bezpieczniejsze. Na przykład NordVPN właśnie wydał nową funkcję o nazwie Dark Web Monitor, która stale skanuje listy zainfekowanych adresów e-mail, haseł i nazw użytkowników wymienionych na forach cyberprzestępczych i wysyła ostrzeżenia do użytkowników, jeśli ich dane uwierzytelniające pojawią się na liście.

Czy NordVPN działa w Chinach?

Tak, NordVPN działa w Chinach. Ponieważ oferuje ponad 5500 serwerów na całym świecie i obsługuje technologię zaciemniania, użytkownicy w Chinach mogą korzystać z NordVPN, aby uzyskać dostęp do zastrzeżonych treści zagranicznych. Mówiąc o zaciemnianiu, uznałem to za całkiem przydatne, szczególnie podczas uzyskiwania dostępu do chińskich witryn internetowych, takich jak Bilibili. Mimo że tak naprawdę nie oferuje serwerów w Chinach, udało mi się skorzystać z serwerów w Hongkongu, aby uzyskać dostęp do większości chińskich treści.

To naprawdę imponujące, biorąc pod uwagę, że wiele popularnych sieci VPN w rzeczywistości już nie działa w Chinach. Jednak technologia zaciemniania NordVPN daje mu przewagę nad innymi sieciami VPN. Ale jeśli wybierasz się do Chin, sugeruję pobranie aplikacji przed wizytą w Chinach.

Czy NordVPN nadaje się do torrentów?

Tak, NordVPN działa świetnie z torrentami. W rzeczywistości jednym z powodów, dla których absolutnie pokochasz NordVPN, jest sama liczba serwerów P2P i torrentowych, które oferuje ten dostawca. Spośród ponad 5500 serwerów ponad 4000 serwerów jest zoptymalizowanych pod kątem torrentów. Dosłownie żaden inny dostawca VPN w branży nie oferuje obecnie tak wielu serwerów P2P.

Oprócz ogromnej liczby serwerów P2P, NordVPN nie ma irytującego limitu danych ani ograniczeń przepustowości, które mogłyby ograniczać prędkość połączenia internetowego. W moich testach NordVPN wypadł wyjątkowo dobrze iz łatwością udało mi się pobrać duży plik torrent bez większych spadków prędkości lub problemów z łącznością.

NordVPN działał wyjątkowo dobrze iz łatwością udało mi się pobrać duży plik torrent bez większych spadków prędkości lub problemów z łącznością. Podczas pobierania torrentów za pomocą mojego połączenia 100 Mb / s udało mi się uzyskać prędkość pobierania 93,5 Mb / s po połączeniu z serwerem NordVPN w Nowym Jorku

Czy NordVPN jest bezpieczny dla ciemnej sieci?

Tak, NordVPN jest całkowicie bezpieczny dla ciemnej sieci. Powodem, dla którego to mówię, jest to, że zawiera wiele serwerów Onion Over VPN. Te serwery zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić całkowitą anonimowość podczas przeglądania ciemnej sieci. Inne funkcje, które sprawiają, że NordVPN jest bezpieczny w użyciu w ciemnej sieci, to szyfrowanie na poziomie wojskowym, wyłącznik awaryjny i ochrona przed wyciekiem DNS. Co najważniejsze, ponieważ ciemna sieć jest szkicowym miejscem do odwiedzenia, NordVPN ma wbudowaną funkcję CyberSec, która chroni Cię przed oprogramowaniem reklamowym i złośliwym oprogramowaniem.

Czy NordVPN nadaje się do gier?

Tak, NordVPN jest dobry do gier. Podczas moich testów zapewniał doskonałe prędkości bez żadnych opóźnień. Mogłem bezproblemowo grać w PUBG i Call of Duty przy minimalnych pingach i stabilnym połączeniu. Jedną z najlepszych rzeczy w NordVPN jest to, że oferuje nieograniczoną przepustowość i nigdy nie ogranicza połączenia. Możesz cieszyć się niekończącą się grą online bez ograniczania prędkości. Jeśli jesteś zapalonym graczem, jeszcze jedną fajną rzeczą w NordVPN, którą z pewnością pokochasz, jest to, że oferuje ochronę DDoS na wszystkich ponad 5500 serwerach. Oto kilka innych najlepszych sieci VPN do gier.

Plany cenowe – ile kosztuje NordVPN?

NordVPN oferuje 3 plany, a każdy z nich jest dość przystępny. Aktualne plany subskrypcji NordVPN są wymienione poniżej:

1 miesiąc – 11,95 $ / mies. (Bez rabatu) 1 rok – 4,92 $ / mies. (Zaoszczędź 58% zniżki) 2 lata + 3 miesiące za darmo – 3,71 $ / mies. (Zaoszczędź 68% zniżki)

Jeśli mówimy o dodatkowych funkcjach o wartości dodanej, możesz również uzyskać dodatki, takie jak dedykowane adresy IP lub dożywotnia umowa NordVPN. Jeśli chcesz mieć dedykowany lub statyczny adres IP od NordVPN, będziesz musiał zapłacić dodatkowe 70,00 USD rocznie.

Stany Zjednoczone – (70 $ / rok) Niemcy – (70 $ / rok) Wielka Brytania – (70 $ / rok) Holandia – (70 $ / rok) Francja – (70 $ / rok)

Jeśli chodzi o metody płatności, NordVPN akceptuje karty kredytowe, Amazon Pay, Crypto Currencies, Ali Pay i Union Pay. Zaletą NordVPN jest to, że daje Ci swobodę korzystania z jednego planu subskrypcji na 6 urządzeniach jednocześnie.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy z NordVPN?

Wszystkie plany subskrypcji są objęte 30-dniową polityką zwrotów NordVPN, więc jeśli anulujesz NordVPN w tym czasie, będziesz mieć prawo do pełnego zwrotu kosztów. Oto, jak możesz anulować NordVPN i otrzymać zwrot pieniędzy.

Czy NordVPN jest kompatybilny z moim urządzeniem?

NordVPN jest kompatybilny z prawie każdym urządzeniem, jakie możesz sobie wyobrazić. Możesz go używać w systemach Windows, macOS, Linux, Android, iOS i na wielu innych urządzeniach. Istnieją nawet rozszerzenia NordVPN do przeglądarki Chrome i rozszerzenia do przeglądarki Firefox, które mogą pomóc zabezpieczyć połączenie bez otwierania aplikacji. Oprócz typowych systemów operacyjnych i platform, możesz także łatwo korzystać z NordVPN na Kodi i routerach. Co najważniejsze, NordVPN jest kompatybilny z urządzeniami Roku. A propos, oto bardzo prosty przewodnik, jeśli chcesz skonfigurować NordVPN na Roku. Oto tabela wszystkich urządzeń, z którymi NordVPN jest kompatybilny:

Urządzenia kompatybilne z NordVPN

Android

Windows

System operacyjny Mac

iOS

Android TV

Linux

Chrom

Firefox

Routery

Aplikacje NordVPN dla systemu Windows i macOS

Aplikacja NordVPN dla systemu Windows znacznie się poprawiła od czasu wydania nowej zaktualizowanej aplikacji. To samo dotyczy aplikacji macOS NordVPN, która również działa równie dobrze. W systemie Windows NordVPN jest kompatybilny z Windows 10, Windows 8 i Windows 7. W systemie macOS NordVPN jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemów operacyjnych powyżej 10.10.

Link do pobrania aplikacji NordVPN dla systemu Windows Link do pobrania aplikacji NordVPN dla systemu macOS

Aplikacje NordVPN na Androida i iOS

NordVPN oferuje również dobrze napisane aplikacje na iOS i Androida. Na urządzeniach z systemem iOS, takich jak iPhone, iPad i iPod touch, możesz korzystać z NordVPN z systemem iOS 11.0 lub nowszym. W przypadku Androida nie jest jasne, które wersje systemu operacyjnego są oficjalnie obsługiwane. Ale niezależnie od tego, powinieneś móc korzystać z NordVPN na nowoczesnych urządzeniach z Androidem. Ogólnie rzecz biorąc, NordVPN oferuje świetne aplikacje, a fakt, że można go używać na 6 urządzeniach jednocześnie, sprawia, że ​​jest jeszcze lepszy, biorąc pod uwagę jego cenę.

Link do pobrania aplikacji NordVPN na Androida Link do pobrania aplikacji NordVPN na iOS

Czy obsługa klienta NordVPN jest dobra?

Obsługa klienta NordVPN jest na najwyższym poziomie. Z pomocą techniczną NordVPN można skontaktować się na dwa sposoby, poprzez bezpośredni czat NordVPN na żywo lub system sprzedaży biletów e-mail. Tak czy inaczej, personel pomocniczy VPN jest biegły i zna markę z pierwszej ręki. Testowałem w różnych momentach dnia i był dostępny za każdym razem. Nawet jeśli zadasz stosunkowo techniczne pytanie, nadal otrzymasz ludzką odpowiedź, w przeciwieństwie do kopiowania wklejonych odpowiedzi. Ogólnie byłem pod ogromnym wrażeniem obsługi klienta.

Użyteczność aplikacji NordVPN i doświadczenie użytkownika

Jedną z rzeczy, które bardzo mi się podobają w nowej wersji NordVPN, jest opcja wstrzymania połączenia VPN. Oszczędza to mnóstwo czasu na odłączanie i ponowne podłączanie.

Aplikacje są ładnie zaprojektowane, są dość lekkie i podczas testów nie doświadczyłem żadnych problemów z łącznością ani nagłych awarii. Bardzo podoba mi się fakt, że jego serwery są dość wygodnie wymienione po lewej stronie ekranu.

Kolejną rzeczą, którą bardzo lubię w aplikacjach NordVPN dla systemu Windows i macOS, jest menu ustawień. Protokoły są łatwe do znalezienia i znalezienia, podobnie jak opcja włączania lub wyłączania funkcji, takich jak CyberSec i Kill Switch.

Użyteczność aplikacji mobilnych NordVPN jest wyjątkowa. Aplikacja NordVPN na Androida ma 4,2 gwiazdki w sklepie Google Play i 4,6 gwiazdki w sklepie iTunes. Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem iPhone’a, czy Androida, bez problemu wymyślisz sposób korzystania z aplikacji. W rzeczywistości aplikacje są niezwykle proste i łatwe w użyciu.

Jest to dość oczywiste, jeśli chodzi o zmianę podstawowych ustawień i nawiązywanie połączenia z wybranymi serwerami. W związku z tym żaden użytkownik nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem, jak korzystać z NordVPN. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z tymi aplikacjami, oto kilka poprawek, które możesz zastosować, gdy okaże się, że NordVPN nie łączy się. Często zadawane pytania dotyczące przeglądu NordVPN:

Teraz, gdy znasz już w zasadzie wszystkie wady i zalety NordVPN, odpowiedzmy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań na temat NordVPN.

Czy NordVPN jest godny zaufania?

Tak, NordVPN to jedna z najbardziej godnych zaufania nazw w branży. W rzeczywistości NordVPN nie tylko oferuje doskonałą obsługę klienta, ale także otwarcie ujawnił swoje dzienniki i raport z audytu. Jeśli to nie jest godne zaufania, nie wiem, co to jest.

Czy NordVPN jest identyfikowalny?

Nie, NordVPN jest niewykrywalny dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu, ochronie przed wyciekiem DNS, brakowi dzienników i wyłącznikowi awaryjnemu.

Jak działa NordVPN CyberSec?

Funkcja CyberSec firmy NordVPN działa, chroniąc Cię przed złośliwym oprogramowaniem i zapobiega wyświetlaniu niechcianych reklam w przeglądarce.

Czy mogę używać NordVPN na wielu urządzeniach?

Tak, możesz korzystać z NordVPN na wielu urządzeniach. Obecnie jeden plan subskrypcji NordVPN może być używany na 6 urządzeniach jednocześnie. Z tego powodu NordVPN oferuje tak dużą wartość za Twoje pieniądze.

Czy możesz używać NordVPN na PS4?

Tak, ponieważ NordVPN jest kompatybilny z routerami, możesz używać NordVPN na PS4 i innych konsolach do gier. Oto, jak skonfigurować NordVPN na PS4.

Jakie routery są kompatybilne z NordVPN?

NordVPN jest kompatybilny z wieloma routerami, ale zaleca następujące modele routerów:

Modele routerów Asus: RT-AC86U, RT-AC88U (AC3100), RT-AC5300

Modele routerów D-Link: DIR-885L, DIR-895L

Modele routerów Linksys: EA8500, WRT1900ACS, WRT3200ACM

Modele routerów Netgear: R7500, R7800, R8500, R9000

Czy istnieje darmowa wersja NordVPN?

Nie, NordVPN jest usługą VPN premium, więc nie oferuje wersji bezpłatnej. Możesz jednak skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, aby wypróbować ją bez ryzyka.

Czy NordVPN jest dobry dla Firestick?

Ponieważ aplikacja NordVPN jest dostępna w sklepie z aplikacjami Amazon i można ją bezpośrednio pobrać na różne modele Firestick, jest to doskonały wybór dla użytkowników Firestick. 

Czy NordVPN korzysta z lokalizacji serwerów wirtualnych?

Nie, NordVPN wykorzystuje tylko fizyczne lokalizacje serwerów w przeciwieństwie do lokalizacji serwerów wirtualnych.

Który serwer NordVPN jest najlepszy?

To trudne pytanie. Po prostu nie mogę polecić jednego serwera. Wszystko zależy od tego, który serwer jest najbliżej Twojej rzeczywistej lokalizacji geograficznej. Polecam skorzystanie z narzędzia wyboru serwerów NordVPN, aby wybrać najlepszy serwer na podstawie Twojej lokalizacji.

Czy NordVPN spowalnia prędkość internetu?

Nie, ponieważ NordVPN oferuje ponad 5500 zoptymalizowanych serwerów na całym świecie, nie spowolni to prędkości Internetu.

Jak mogę przyspieszyć NordVPN?

Aby przyspieszyć NordVPN, przejdź do ustawień zaawansowanych i wybierz protokół UDP lub TCP.

Czy NordVPN oferuje bezpłatną wersję próbną?

Tak, NordVPN oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny na urządzenia z systemem iOS i Android. Będziesz jednak musiał podać dane swojej karty kredytowej i anulować automatyczne odnawianie, aby uniknąć obciążenia rachunku po zakończeniu okresu próbnego.

Werdykt – czy NordVPN jest wart kupna w 2021 roku?

Tak, NordVPN jest tego wart. Po skompilowaniu tej recenzji NordVPN stwierdziłem, że jest to bardzo dobrze wykonany produkt. W końcu zapewnia płynną wydajność, przystępne plany i doskonałe funkcje, takie jak Onion over VPN, zaciemnianie i CyberSec, które oferuje tylko kilku dostawców VPN. Nie tylko to, ale zaskoczyło mnie również to, jak dobrze NordVPN działa z usługami przesyłania strumieniowego i torrentami. Pomimo jednoczesnego przesyłania strumieniowego i pobierania, NordVPN nadal radził sobie ze znacznie szybszymi prędkościami do 96,92 Mb / s. Biorąc to pod uwagę, ponieważ aplikacje komputerowe są dość powolne, NordVPN uzyskał w tej recenzji ocenę 4,3 / 5,0 gwiazdek. 

53 komentarze do wpisu „Recenzja NordVPN”

 1. After looking at my CV and listening to my story, he awarded me a license to practice private naturopathic medicine. where can i get fertomid Furthermore, alongside an increase in NT value, the risk of CHD developing increases 43 ; additionally, the currently used analyses between NT and CHD concentrate on learning about and understanding the molecular mechanisms related to disturbed embryonic development of the lymphatic and circulatory systems 44.

 2. Simply desire to say your article is as astonishing. The clearness on your post is just
  nice and that i can assume you are a professional in this subject.
  Fine together with your permission allow me to grab
  your RSS feed to stay up to date with impending post.

  Thanks 1,000,000 and please continue the gratifying work.

 3. obviously like your website but you need to test the spelling on quite a few of your posts Several of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to inform the reality on the other hand Ill certainly come back again

 4. I have been surfing online more than 3 hours today yet I never found any interesting article like yours It is pretty worth enough for me In my opinion if all web owners and bloggers made good content as you did the web will be much more useful than ever before

 5. What i dont understood is in reality how youre now not really a lot more smartlyfavored than you might be now Youre very intelligent You understand therefore significantly in terms of this topic produced me personally believe it from a lot of numerous angles Its like women and men are not interested except it is one thing to accomplish with Woman gaga Your own stuffs outstanding Always care for it up

 6. Thanks I have recently been looking for info about this subject for a while and yours is the greatest I have discovered so far However what in regards to the bottom line Are you certain in regards to the supply

 7. I loved even more than you will get done right here. The picture is nice, and your writing is stylish, but you seem to be rushing through it, and I think you should give it again soon. I’ll probably do that again and again if you protect this hike.

 8. It was great seeing how much work you put into it. Even though the design is nice and the writing is stylish, you seem to be having trouble with it. I think you should really try sending the next article. I’ll definitely be back for more of the same if you protect this hike.

 9. The amount of effort that you put into it was very impressive to observe. However, despite the fact that the layout is appealing and the wording is elegant, it appears that you are having difficulty with it. It is my opinion that you should make an effort to send the subsequent article. In the event that you do not safeguard this hike, I will most certainly return for more of the same.

 10. helloI really like your writing so a lot share we keep up a correspondence extra approximately your post on AOL I need an expert in this house to unravel my problem May be that is you Taking a look ahead to see you

 11. I must say that I really enjoyed reading your blog articles, even though there was an aesthetically pleasing piece of the stuff I recently came across. However, I’ll be subscribing to your updates, and I do hope to receive them promptly each time.

 12. Hello, I would want to keep in contact with you regarding your writings on AOL because I genuinely appreciate your writing. I’m excited to see you soon. I need a specialist in this area to address my issue. Perhaps you are that somebody.

 13. Wow, awesome weblog layout! How lengthy have you ever
  been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is excellent, let alone the content material!
  You can see similar here ecommerce

 14. Hi! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m
  not seeing very good success. If you know of any please share.
  Many thanks! You can read similar text here: Ecommerce

 15. Hi! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?

  I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but I’m not
  seeing very good results. If you know of any please share.
  Thank you! I saw similar article here: Backlink Portfolio

 16. Wow, marvelous blog format! How lengthy have you
  ever been blogging for? you make blogging glance easy.

  The entire look of your site is excellent,
  let alone the content material! You can see similar here sklep

 17. Hello Neat post Theres an issue together with your site in internet explorer would check this IE still is the marketplace chief and a large element of other folks will leave out your magnificent writing due to this problem

 18. I do not even know how I ended up here but I thought this post was great I dont know who you are but definitely youre going to a famous blogger if you arent already Cheers

 19. obviously like your website but you need to test the spelling on quite a few of your posts Several of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to inform the reality on the other hand Ill certainly come back again

Dodaj komentarz