Recenzja ExpressVPN

Logo ExpressVPN

Bezpieczne, ale czy warte swojej ceny?

ExpressVPN to doskonała ochrona prywatności i bezpieczeństwa online. VPN zapewnia świetną cenę za grosze, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem na poziomie podstawowym, czy zaawansowanym. W tej recenzji ExpressVPN uzyskał ocenę 4,2 / 5,0. Dowiedz się, dlaczego w szczegółowej analizie poniżej.

 

Oparte naBVI[BEZPIECZNE]
Cena £6,67 $ / mies
Serwery3000+ (94 kraje)
DziennikiBrak dzienników
Multi Login5 urządzeń
Zwrot30 dni
Strona internetowaExpressVPN.com

ExpressVPN to jedna z wiodących marek VPN w branży. Prawie wszędzie zajmuje pierwsze miejsce.  Tak więc, aby moja recenzja ExpressVPN była jak najbardziej sprawiedliwa, dokładnie sprawdziłem ExpressVPN i oceniłem jego zalety poprzez  testy. ExpressVPN VPN oferuje sieć ponad 3000 serwerów i 256-bitowe szyfrowanie na poziomie wojskowym. Jest w stanie odblokować Netflix, torrentowanie i inne usługi przesyłania strumieniowego. Pod względem kompatybilności jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows, Mac, Linux, Android, iOS i kilkoma innymi popularnymi platformami omówionymi szczegółowo poniżej. ExpressVPN ma sporo funkcji, ale ma stosunkowo wysoką cenę 6,67 USD / mies. Ale jeśli budżet nie jest dla Ciebie problemem, ExpressVPN jest najbardziej wydajną siecią VPN, jaką możesz kupić w 2021 roku. Jednak podobnie jak inne VPN, ta sieć VPN ma również pewne wady. Dlatego po kilku dniach analizowania ExpressVPN przyznałem mu 4,2-gwiazdkową ocenę w tej recenzji ExpressVPN.

Chcesz uzyskać szybki przegląd? Oto, co jest ważne

Bezpieczeństwo – Najlepsze pod względem bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu na poziomie wojskowym.

Streaming – Nasza sieć VPN nr 1 do przesyłania strumieniowego. Odblokowuje prawie wszystkie usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, Hulu i inne.

Ceny – Drogie plany cenowe, ale można z nich korzystać jednocześnie na 5 urządzeniach.

Dzienniki – Ma ścisłą politykę braku rejestrowania, a nawet usuwa dane sesji po jej zakończeniu.

Obsługa klienta – Oferuje pomoc na czacie na żywo, pomoc przez e-mail, często zadawane pytania, instrukcje instalacji i nie tylko.

Prędkość – Jedna z najszybszych sieci VPN z płynnymi prędkościami. 

Doświadczenie użytkownika – Oferuje aplikacje o minimalistycznym wyglądzie i łatwym w użyciu interfejsie.

Zgodność – Zgodność z szeroką gamą systemów operacyjnych i urządzeń.

Ograniczenia geograficzne – Ogromna baza serwerów pomaga wszędzie omijać blokady geograficzne. Podobno działa bez zarzutu w Chinach – nie byłem więc nie sprawdziłem samemu.

Streaming – Czy ExpressVPN działa z Netflix?

ExpressVPN jest dobry do odblokowywania amerykańskiego serwisu Netflix. Przeprowadziłem testy, aby sprawdzić, czy ExpressVPN odblokował Netflix, czy nie używając jego różnych serwerów w USA. Poniżej przesyłam strumieniowo film Ex Machina na serwerze ExpressVPN w Nowym Jorku. Nie było błędów proxy, nie miałem też problemów z wolnym przesyłaniem strumieniowym. Pracowało w 100% dobrze!

Aby uzyskać dostęp do Netflix za pomocą ExpressVPN, wystarczy podłączyć Express do serwera w USA. Gdy to zrobisz, otwórz Netflix i zacznij streamować! Jeśli kiedykolwiek napotkasz jakiś problem, po prostu uzyskaj pomoc od pomocy technicznej ExpressVPN przez czat 24/7. Pomogą ci. ExpressVPN jest w stanie obsłużyć strumienie w jakości HD przy minimalnych czasach buforowania, w przeciwieństwie do innych sieci VPN, które generalnie wymagają dłuższych czasów buforowania. Ponadto ExpressVPN obsługuje Kodi i inne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Hulu, BBC iPlayer i Amazon Prime Video. W przypadku amerykańskich usług przesyłania strumieniowego, takich jak Hulu i Amazon, możesz korzystać z serwerów ExpressVPN w USA, takich jak Los Angeles i Waszyngton, które działają niezawodnie.

Test szybkości – czy ExpressVPN jest wystarczająco szybki?

Zgodnie z naszymi najnowszymi testami ExpressVPN oferuje doskonałe prędkości pobierania na swoich serwerach. Ogólnie ExpressVPN oferuje ponad 3000 serwerów w 94 lokalizacjach na całym świecie. Przetestowaliśmy kilka serwerów ExpressVPN, aby zmierzyć ich prędkość i wydajność na połączeniu 100 Mb / s w następujący sposób:

Lokalizacja serweraPrędkość pobieraniaPrędkość wysyłaniaPing
USA – Nowy Jork85,84 Mb / s68,59 Mb / s358 ms
Holandia – Haga85,84 Mb / s86,67 Mb / s127 ms
Szwajcaria86,67 Mb / s90,84 Mb / s142 ms
Włochy – Mediolan84,17 Mb / s93,34 Mb / s123 ms
Hongkong86,67 Mb / s94,17 Mb / s259 ms
Włochy – Mediolan25,67 Mb / s95,67 Mb / s263 ms
Kanada – Toronto84,17 Mb / s39,17 Mb / s
210 ms
Singapur – Jurong78,75 Mb / s94,17 Mb / s168 ms
UK89,17 Mb / s75,5 Mb / s134 ms

Biorąc pod uwagę te prędkości, bez przesady można nazwać ExpressVPN jedną z najszybszych sieci VPN w branży.

Jak uzyskać największą prędkość z ExpressVPN?

Wydajność uzyskana dzięki VPN w dużej mierze zależy od lokalizacji serwera, z którym jesteś połączony. ExpressVPN wyświetla zalecaną listę serwerów, które prawdopodobnie będą dla Ciebie najlepsze. Możesz zobaczyć tę listę na ekranie wyboru serwera z aplikacją. Alternatywnie, funkcja inteligentnej lokalizacji automatycznie wybiera najszybszy serwer za Ciebie na podstawie opóźnienia, bliskości i obciążenia serwera. Możesz także ręcznie wybrać dowolny serwer, sprawdzając jego opóźnienie i inne czynniki wyświetlane w menu wyboru serwera we wszystkich aplikacjach komputerowych ExpressVPN. To sprawia, że niezwykle wygodny jest wybór szybkiego serwera, który pozwala zmaksymalizować wydajność ExpressVPN pod względem szybkości i łączności.

Bezpieczeństwo – Jak bezpieczne jest ExpressVPN?

ExpressVPN jest całkowicie bezpieczny dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES klasy wojskowej, które zapewnia najlepsze bezpieczeństwo. Mówiąc dokładniej, VPN implementuje AES-256-GCM (tryb Galois / Counter) do szyfrowania kanału kontrolnego, który przekazuje instrukcje sterujące dla przesyłania wiadomości między klientem (użytkownikiem) a serwerem (witryna / usługa sieciowa). W przypadku kanału danych, który zawiera rzeczywiste informacje o Twoich działaniach, ExpressVPN wykorzystuje wymianę kluczy Diffie-Hellman jako schemat szyfrowania symetrycznego. Firmowy system szyfrowania charakteryzuje się doskonałą poufnością przekazywania, dzięki czemu klucze szyfrowania są automatycznie zmieniane co 60 minut i za każdym razem, gdy łączysz się z ExpressVPN. Inne funkcje bezpieczeństwa obejmują protokoły, takie jak L2TP / IPSec, IKEv2 i OpenVPN UDP / TCP, z których dwa ostatnie są jednymi z najsilniejszych istniejących protokołów pod względem ochrony integralności danych użytkownika. Zalecanym protokołem jest jednak OpenVPN UDP / TCP, ponieważ jest to najsolidniejszy z obecnie dostępnych protokołów VPN.

Ogólnie rzecz biorąc, ExpressVPN to niezwykle silny pakiet zabezpieczeń, który może chronić Cię przed różnymi rodzajami zagrożeń cyberbezpieczeństwa.

Czy ExpressVPN znajduje się w bezpiecznym kraju?

Tak, ExpressVPN znajduje się w bezpiecznym kraju, czyli na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Zasadniczo oznacza to, że ExpressVPN nie podlega Wielkiej Brytanii, USA ani innym krajom, które są częścią Fourteen Eyes (grupy krajów udostępniających nadzór). Jest to bardzo uspokajające, ponieważ władze i agencje nie mają jurysdykcji, aby zgodnie z prawem żądać jakichkolwiek informacji od firm z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Ponadto w kraju nie ma przepisów dotyczących przechowywania danych.

Czy ExpressVPN prowadzi dzienniki?

ExpressVPN to VPN typu zero log, co oznacza, że nie zachowuje żadnych informacji wrażliwych na prywatność dotyczących użytkownika. Mówiąc konkretnie, w ich polityce rejestrowania jasno określono, że nigdy nie logują:

Adresy IP Historia przeglądania Każda odwiedzana witryna internetowa / Torrent, na który pobierasz zapytania DNS

Ze strony polityki prywatności:

Starannie opracowaliśmy nasze aplikacje i serwery VPN, aby kategorycznie wyeliminować poufne informacje. W rezultacie ExpressVPN nigdy nie może być zmuszony do dostarczania danych klientów, które nie istnieją.

Ale co zbiera ExpressVPN? Oto, co rejestruje:

Którą aplikację systemu operacyjnego pomyślnie aktywowałeś Data (nie czas) kiedy połączyłeś się z ExpressVPN Lokalizacja twojego serwera Dane (MB), których użyłeś

Opierając się na polityce rejestrowania ExpressVPN, jasne jest, że ExpressVPN zgodnie z prawem nie przechowuje dzienników aktywności ani żadnych innych zagrażających informacji. Potwierdziłem nawet oświadczenia polityczne ExpressVPN, przeglądając przypadek tureckiego policjanta, który zabił rosyjskiego ambasadora. Mimo że Turcja musiała przejąć serwer ExpressVPN, który był częścią śledztwa karnego, władze nie były w stanie odzyskać żadnych danych użytkownika, ostatecznie potwierdzając swoje stanowisko braku logów.

Czy ExpressVPN ma wyłącznik awaryjny? (Blokada sieci ExpressVPN)

Tak, ExpressVPN oferuje funkcję wyłącznika awaryjnego o nazwie „Blokada sieci”, która jest zasadniczo narzędziem ochrony przed wyciekiem. Możesz użyć wyłącznika awaryjnego w różnych aplikacjach, takich jak Windows, Mac, Linux i routery. Jeśli z jakiegoś powodu połączenie VPN zostanie przerwane, wyłącznik awaryjny wyłączy połączenie internetowe komputera do czasu, gdy VPN znów będzie online. Ten mechanizm wyłącznika awaryjnego zapewnia, że nie ma ani jednego pakietu danych, który przepłynie przez Internet z komputera bez ExpressVPN go strzeże.

W moich testach wyłącznik awaryjny ExpressVPN działał bezbłędnie, bez żadnych problemów i szybko reagował na moje próby zamknięcia połączenia OpenVPN (dla których zastosowałem różne sztuczki, takie jak zamykanie portów UDP / TCP, uruchamianie zapory sieciowej itp.).

DNS

Jeśli nie wiesz,  korzystamy z serwerów DNS innych firm, aby uzyskać dostęp do witryn, które chcemy odwiedzić. Serwery DNS firmy  rejestrują zapytania DNS za każdym razem, gdy próbujemy uzyskać dostęp do dowolnej witryny. Ale dzięki funkcji DNS Zero-Knowledge w ExpressVPN wszystkie Twoje żądania DNS będą obsługiwane przez prywatne serwery DNS należące do ExpressVPN. Jest to wyraźne przeciwieństwo praktyki wielu innych dostawców VPN, którzy korzystają z OpenDNS i innych usług DNS innych firm. Dzięki prywatnemu serwerowi DNS ExpressVPN zapewnia, że w całym systemie nie ma żadnych luźnych końców ani załamań, które haker może wykorzystać, zapewniając wszechstronne bezpieczeństwo i tajemnicę w Internecie oraz ukrywając żądania DNS.

Czy ExpressVPN oferuje funkcję dzielonego tunelowania?

Tak, ExpressVPN oferuje dzielone tunelowanie dla swoich aplikacji komputerowych. Jest to potężna funkcja, którą oferuje tylko kilka usług premium VPN. Na szczęście ExpressVPN obsługuje dzielone tunelowanie we wszystkich aplikacjach oprócz iOS.

Dzielone tunelowanie pozwala wybrać, które aplikacje będą korzystać z połączenia VPN, a które powinny łączyć się bezpośrednio z internetem, z pominięciem ExpessVPN. Na przykład, jeśli chcesz ustawić cały ruch przeglądania tak, aby przechodził przez VPN, ale chcesz pozostawić gry wideo poza siecią VPN, wówczas dzielone tunelowanie pomoże ci rozdzielić ruch VPN i ruch inny niż VPN. ExpressVPN Lightway (beta)

ExpressVPN niedawno uruchomił całkowicie nowy protokół VPN oznaczony jako Lightway. Ta oferta jest obecnie w fazie beta i jest na razie dostępna dla testerów wersji beta systemu Android.

Zasadniczo Lightway jest próbą usunięcia nieodłącznych słabości i błędów w starszych protokołach VPN. Został zaprojektowany z minimalną bazą kodu, co oznacza szybszą łączność, większą wydajność i łatwiejszą inspekcję. Kolejnym ulepszeniem oferowanym przez ten protokół jest sposób przekazywania zmian w sieci. Na przykład, gdy zazwyczaj przełączasz sieci z 4G na Wi-Fi lub odwrotnie, połączenie VPN znika i musi zostać ponownie ustanowione. Lightway rozwiązuje ten problem i umożliwia bezproblemowe przełączanie się między sieciami, dzięki czemu połączenie VPN trwa nieprzerwanie podczas przekazywania.

Czy ExpressVPN jest kompatybilny z TOR?

Tak, ExpressVPN jest kompatybilny z przeglądarką TOR dla użytkowników, którzy wymagają dodatkowej prywatności online. Aby włączyć VPN przez Tor, musisz najpierw połączyć się ze swoim ulubionym serwerem ExpressVPN, a następnie uruchomić przeglądarkę Tor. Ważne jest, aby wykonać te kroki we właściwej kolejności, ponieważ uruchomienie Tora przed połączeniem się z VPN nie zapewnia takiej samej anonimowości, a ta funkcja nie jest obsługiwana przez ExpressVPN.

Wyniki testu ochrony przed wyciekiem ExpressVPN

ExpressVPN to usługa zabezpieczona przed wyciekami. We wszystkich testach wycieków, które przeprowadziłem, od wycieków adresów IP do wycieków WebRTC, ExpressVPN wyszedł ok.,

Lokalizacje serwerów – Czy ExpressVPN ma dobrą sieć serwerów?

Tak, ExpressVPN ma doskonałą sieć serwerów. Dostawca VPN świadczy swoje usługi za pośrednictwem ogromnej sieci ponad 3000 serwerów w 94 krajach. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce ominąć ograniczenia geograficzne. W porównaniu z innymi sieciami VPN, ExpressVPN ma wiele serwerów na każdym kontynencie, czy to w Europie, Azji, obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie czy w Afryce.

Podczas gdy większość serwerów w sieci ExpressVPN to fizyczne serwery typu bare-metal, kilka z nich to serwery wirtualne. Według firmy mniej niż 3% serwerów to serwery wirtualne. Co więcej, jedną z najbardziej wyróżniających cech sieci ExpressVPN jest korzystanie z serwerów obsługujących wyłącznie pamięć RAM w przeciwieństwie do serwerów z dyskami twardymi, z których korzysta większość dostawców. Dlatego wszelkie informacje dotyczące użytkownika są natychmiast usuwane za każdym razem, gdy ich serwery są restartowane i odświeżane. ExpressVPN nazywa swoją technologię serwerową TrustedServer.

Czy ExpressVPN działa w Chinach?

Tak, ExpressVPN działa w Chinach. ExpressVPN zapewnia skuteczną funkcję zaciemniania, która pozwala użytkownikom ominąć surowe ograniczenia online w różnych uciskających krajach i cieszyć się pełniejszym dostępem do Internetu. W przypadku Chin VPN służy do użytku lokalnego, skutecznie omijając GFW (Great Firewall of China). Co więcej, w przypadku określonych „serwerów Stealth” zlokalizowanych w Hongkongu, umożliwia użytkownikom natychmiastowe ominięcie GFW i dostęp do Facebooka, Snapchata, Tumblr, YouTube i prawie każdej zablokowanej witryny z Chin. Jest to niezwykle pomocne podczas nawiązywania połączenia VPN w Chinach w celu ominięcia ograniczeń geograficznych w Internecie i uzyskania szerszego dostępu do Internetu. Nasz przewodnik dotyczący dostępu do zablokowanych treści za pomocą ExpressVPN w Chinach wyjaśnia to dalej.

Czy ExpressVPN umożliwia korzystanie z torrentów?

ExpressVPN to doskonały wybór do działań P2P lub torrentów, ponieważ umożliwia torrentowanie we wszystkich lokalizacjach serwerów. Fakt, że dostawca VPN ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, w połączeniu z jego zerową wiedzą DNS, odpornością na wycieki i polityką braku logowania, oczywistym wnioskiem jest uznanie ExpressVPN za jedną z najbezpieczniejszych sieci VPN, jakie możesz mieć. pobieranie torrentów. Stabilne prędkości ExpressVPN, które regularnie osiągają maksymalne wartości, zbliżając się do połączenia podstawowego, sprawiają, że jest idealnym towarzyszem do działania w tle podczas pobierania torrentów z wysokim stopniem bezpieczeństwa. 

Lokalizacje serwerów wirtualnych

Jak wspomniano powyżej, sieć ExpressVPN obejmuje dwa typy serwerów: fizyczne i wirtualne. Chociaż większość serwerów w sieci Express ma charakter fizyczny, dostawca stosuje lokalizacje serwerów wirtualnych w tych regionach, w których nie był w stanie znaleźć serwerów spełniających ich standardy jakości. Gdy ExpressVPN nie może znaleźć fizycznych serwerów, które spełniają ich wymagania jakościowe w danej lokalizacji, używają lokalizacji serwerów wirtualnych. Te serwery są fizycznie zlokalizowane w pobliżu kraju, z którym próbujesz się połączyć, więc mogą zachowywać się w podobny sposób i umożliwiać Ci dostęp do wszelkich usług w tym kraju. Oczywiście serwery fizyczne będą działały lepiej w porównaniu obok siebie, lokalizacje serwerów wirtualnych ExpressVPN są dość bezpieczne i zachowują się podobnie jak serwery fizyczne.

Ceny – ile kosztuje ExpressVPN?

Obecnie ExpressVPN oferuje trzy plany cenowe, tj. 1 miesiąc, 6 miesięcy i 12 miesięcy. Tak więc przy 12-miesięcznym planie cenowym możesz zaoszczędzić 35%. To są:

1 miesiąc – 12,95 $ / mies. (Bez rabatu) 6 miesięcy – 9,99 $ / mies. (Oszczędność 23%) 12 miesięcy – 6,67 / mies. (Oszczędność 49%)

Jeśli chodzi o omawianie metod płatności, ExpressVPN akceptuje między innymi karty kredytowe, PayPal, Bitcoin.

W porównaniu z innymi sieciami VPN ceny ExpressVPN są rzeczywiście drogie, ale jeśli spojrzysz na funkcje ExpressVPN, jest to jedna z najlepszych usług VPN i całkowicie warto ją kupić.

Czy ExpressVPN oferuje bezpłatną wersję próbną?

ExpressVPN oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny na iOS. Aby otrzymać bezpłatną wersję próbną ExpressVPN, będziesz musiał podać dane kredytowe, jednak dostawca nie obciąży Cię do końca okresu próbnego. Aby przetestować ExpressVPN jeszcze dłużej, możesz skorzystać z jego 30-dniowej pełnej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy z ExpressVPN?

Usługa oferuje swoim użytkownikom 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc jeśli subskrybent jest niezadowolony z jej usługi, może zażądać pełnego zwrotu pieniędzy. Zwroty kosztów są zwykle realizowane w ciągu siedmiu dni. Jeśli jednak wniosek o zwrot zostanie złożony po 30 dniach, zapewni zwrot opłat za usługi na podstawie danych za okres, w którym VPN nie działał. Aby uzyskać więcej informacji, nasz przewodnik dotyczący anulowania ExpressVPN przeprowadzi Cię przez cały proces anulowania.

Kompatybilność – Czy ExpressVPN działa na wszystkich urządzeniach?

Tak, ExpessVPN działa na wszystkich powszechnie używanych urządzeniach i systemach operacyjnych. Obsługuje nawet wiele mniej popularnych urządzeń, takich jak Roku. A skoro już o tym mowa, oto jak skonfigurować ExpressVPN na Roku. Możesz także skonfigurować ExpressVPN na urządzeniu FireStick. Oto pełna lista różnych platform, które obsługują aplikacje ExpressVPN:

Windows Mac Linux Android iOS / Apple TV Routery Konsole do gier PlayStation Xbox

ExpressVPN dla aplikacji na Androida i iOS

W przypadku Androida możesz korzystać z aplikacji w różnych wersjach, takich jak Android 10, Oreo, Nougat, Marshmallow i Lollipop, na 5 jednoczesnych połączeniach jednocześnie.

Podobnie jak wersja dla systemu Windows, aplikacja ma selektor lokalizacji, który pomaga w wyborze najlepszego serwera do wyboru. Brakuje jednak funkcji testowania prędkości dostępnej w aplikacjach komputerowych, która zapewnia szybki przegląd ze szczegółami parametrów serwera, takich jak prędkość, obciążenie, opóźnienie itp. Ponadto jedną z najbardziej imponujących i wygodnych funkcji są narzędzia do testowania wycieków wbudowane w Aplikacja. Możesz sprawdzić, czy w aplikacji nie ma wycieków DNS i WebRTC, bez konieczności korzystania z narzędzi internetowych innych firm do tych testów. Co więcej, karta ustawień oferuje podobne funkcje, jak w przypadku komputerów stacjonarnych z blokadą sieci, dzielonym tunelowaniem i konfigurowalnymi protokołami. Aplikacja na Androida obsługuje tylko OpenVPN UDP i TCP. Brakuje również funkcji wycieku IPv6. Aplikacja na iOS jest kompatybilna ze wszystkimi najnowszymi wersjami iOS, czy to iOS 13, iOS 12, iOS 11, iOS 10, iOS 9 i iOS 8. Jest podobna pod względem wyglądu i funkcji do Androida, ale brakuje tutaj niektórych funkcji, takich jak wyłącznik awaryjny itp.

W przeciwieństwie do aplikacji na Androida masz tutaj szerszy wybór protokołów dzięki L2TP i IKEv2 wraz z OpenVPN. Istnieją testy wycieków DNS i WebRTC, które można uruchomić jednym dotknięciem, co jest bardzo wygodną funkcją. Łączność jest również wyjątkowo stabilna i może być używana w różnych rodzajach sieci komórkowych, w tym LTE / 4G, 3G i Wi-Fi. Tak więc, niezależnie od tego, czy korzystasz tylko z połączenia internetowego Wi-Fi, czy mobilnej transmisji danych, ExpressVPN działa wyjątkowo dobrze w obu typach sieci. Niestety brakuje mu wyłącznika awaryjnego, który jest dostępny w innych aplikacjach ExpressVPN. Jednak jest wyposażony w konfigurowalną funkcję automatycznego łączenia, która umożliwia nawiązanie połączenia z powrotem z wybranym serwerem w przypadku przerwy. ExpressVPN na komputery stacjonarne (Windows, Mac i Linux)

Aplikacja komputerowa jest zgodna z różnymi wersjami, takimi jak Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows Vista i Windows RT. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacje ExpressVPN na Windows i komputery są bardzo dobrze zaprojektowane.

Aplikacja ExpressVPN na Maca jest bardzo podobna pod względem wizualnym, projektowym i funkcjonalnym do swojego odpowiednika w systemie Windows. Na ekranie głównym możesz wybrać preferowany serwer VPN. Ustawienia i inne funkcje, takie jak testy prędkości, są również zachowane w wersji ExpressVPN na MacOS.

Aplikacja jest bardzo responsywna i niezwykle przyjazna dla użytkownika. Ponadto aplikacja działa na wszystkich modelach komputerów Macbook i iMac. Aplikacja zapewnia bezpiecznego klienta VPN dla High Sierra, Yosemite, Maverick i innych wersji systemu MacOS. Jeśli mówimy o kompatybilności ExpressVPN z Linuksem, możesz go używać w różnych 64-bitowych i 32-bitowych wersjach, takich jak Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, Raspbian i Arch.

ExpressVPN dla routerów i przeglądarek

ExpressVPN jest kompatybilny z szeroką gamą routerów. Zaletą ExpressVPN jest to, że bardzo łatwo jest skonfigurować pliki konfiguracyjne routera na wielu różnych modelach routerów. Na stronie ExpressVPN możesz łatwo znaleźć wiele łatwych do zrozumienia instrukcji konfiguracji routera. Omówiłem kompletny przewodnik, jak skonfigurować ExpressVPN na routerze. Możesz to sprawdzić. Oprócz oferowania obsługi routerów i dedykowanych aplikacji, ExpressVPN oferuje również rozszerzenia dla przeglądarek Chrome i Firefox, a nie tylko w niedopracowany, zwyczajny sposób. Rozszerzenia są pięknie zaprojektowane i oferują więcej funkcji niż większość innych rozszerzeń VPN dostępnych obecnie na rynku.

Rozszerzenia działają jako interfejs frontendowy dla rzeczywistej aplikacji na twoim komputerze. W rezultacie nie możesz używać tych rozszerzeń jako samodzielnych dodatków. Niemniej jednak niezwykle wygodne jest sterowanie klientem ExpressVPN z poziomu przeglądarki, nawet jeśli istnieją ograniczenia dotyczące tych rozszerzeń. Godne pochwały jest to, że zamiast wybierać niektóre funkcje z aplikacji komputerowych i spryskiwać je w rozszerzeniach przeglądarki, ExpressVPN ostrożnie dodaje funkcje odpowiednie dla przeglądarki, które faktycznie zwiększają prywatność przeglądarek, poza zwykłym maskowaniem adresu IP. Dlatego rozszerzenia przeglądarki ExpressVPN same w sobie są cennymi dodatkami i znacznie poprawiają komfort użytkowania. Jeśli którakolwiek z tych aplikacji sprawia Ci problemy z jakiegokolwiek powodu, możesz zapoznać się z tym przewodnikiem rozwiązywania problemów ExpressVPN.

Ile urządzeń mogę połączyć z ExpressVPN?

Możesz podłączyć do 5 urządzeń jednocześnie z jednym kontem ExpressVPN. Jeśli jednak skonfigurujesz ExpressVPN bezpośrednio na routerze, będziesz mógł zabezpieczyć wszystkie urządzenia, które łączą się z Twoim routerem jednocześnie, niezależnie od tego, ile wielokrotnych loginów ExpressVPN oficjalnie zezwala.

Obsługa klienta i niezawodność – czy ExpressVPN jest niezawodny?

Obsługa klienta to kolejny obszar, w którym ExpressVPN przewyższa inne sieci VPN na duże odległości. Usługa podzieliła tę sekcję na różne podkategorie, w tym obsługę czatu na żywo, przewodniki rozwiązywania problemów i instrukcje instalacji, wsparcie e-mail i zgłoszenia do pomocy technicznej.

Ponadto na stronach pomocy w witrynie znajduje się mnóstwo poradników dotyczących rozwiązywania problemów i artykułów instalacyjnych. Przewodniki są dobrze napisane i łatwe do zrozumienia, więc nawet jeśli jesteś początkującym, nie powinieneś mieć problemu z postępowaniem zgodnie z instrukcjami. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi, których szukasz w artykułach pomocy technicznej, możesz skontaktować się bezpośrednio z zespołem obsługi klienta za pośrednictwem poczty e-mail lub czatu na żywo. Czat na żywo nie jest zawsze dostępny, ale zauważyłem, że ludzie stojący za czatem na żywo są dość responsywni, uprzejmi i kompetentni, którzy szybko odpowiadają na to, o co pytasz, zamiast owijać w bawełnę i próbować twardo sprzedawać usługę.

Krótko mówiąc, obsługa klienta spełnia standardy, których możemy oczekiwać od dostawcy, który pobiera takie same opłaty, jak ExpressVPN. Jakość naprawdę uzasadnia cenę.

Użyteczność aplikacji ExpressVPN i doświadczenie użytkownika

Aplikacja ExpressVPN na Androida jest super płynna i wysoce intuicyjna w użyciu zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Aplikacja jest lekka i zajmuje tylko kilka minut. Aplikacja jest ogólnie bardzo dobrze zaprojektowana i oferuje wystarczająco dużo funkcji o płynnej funkcjonalności, aby korzystanie z ExpressVPN na Androidzie było przyjemnością. Jeśli chodzi o aplikację na iOS, po uruchomieniu aplikacja wyświetla schludny, przyjazny dla urządzeń mobilnych interfejs zawierający selektor lokalizacji, przycisk menu umożliwiający dostęp do ustawień i przycisk połączenia. Selektor lokalizacji oferuje te same funkcje, co w aplikacjach na komputery stacjonarne i na Androida, dając użytkownikom możliwość wyboru serwera VPN według kraju lub miasta. Możesz także utrzymywać listę ulubionych jako „Ostatnie połączenia”. Podsumowując, aplikacja ExpressVPN na iOS jest niezwykle dobrze opracowana i oferuje znacznie więcej niż podstawowe elementy, których większość konkurencji nie wychodzi poza swoje dedykowane aplikacje na iOS. Aplikacja Windows jest intuicyjna i łatwa w użyciu. Jednym kliknięciem możesz wybrać żądane lokalizacje serwerów z dowolnego miejsca. Aplikacja umożliwia użytkownikom wybór serwera na kilka różnych sposobów. Możesz pozwolić aplikacji podjąć najlepszą decyzję za Ciebie, wybierając serwer na podstawie szybkości, opóźnienia i bliskości. Możesz również zobaczyć listę zalecanych serwerów, które aplikacja automatycznie generuje dla Ciebie na podstawie analizy najlepiej działających serwerów, które zapewnią Ci optymalną wydajność.

Jeśli masz na myśli określoną lokalizację serwera, możesz zignorować te zalecenia i po prostu połączyć się z dowolnym serwerem, który przemawia do Ciebie z jego rozległej sieci. Pasek wyszukiwania osadzony w aplikacji sprawia, że znalezienie dowolnej lokalizacji VPN jest bardzo wygodne. Istnieje również lista ulubionych, którą możesz utworzyć, dodając preferowane serwery w celu ułatwienia dostępu. Funkcja testu szybkości mierzy prędkość, a także inne zmienne, takie jak opóźnienie, i podsumowuje te metryki w zwięzłym raporcie, który może pomóc Ci zobaczyć aktualny stan każdego serwera. Zakładka ustawień pozwala wybrać spośród różnych protokołów, włączyć lub wyłączyć blokadę sieci lub ustawić reguły dzielonego tunelowania, aby kontrolować, które aplikacje powinny korzystać z VPN, a które powinny po prostu łączyć się bezpośrednio z Internetem. Tak więc, jeśli używasz VPN dla niektórych aplikacji, takich jak klienci BitTorrent, ale nie do innych działań, możesz zarezerwować VPN tylko dla wybranych aplikacji i pozostawić wszystko inne bezpośrednio połączone z Internetem. We wszystkich wersjach MacOS ExpressVPN ma wbudowaną funkcję Network Lock (wyłącznik awaryjny), która chroni Twoje działania online, nawet jeśli aplikacja nagle przestaje działać z jakiegokolwiek powodu. Wyłącznik awaryjny po prostu zabija Twoją sieć, więc nie przechodzisz do trybu online bez ochrony. Funkcja inteligentnej lokalizacji jest również zintegrowana z aplikacjami ExpressVPN na MacOS. W systemie Linux ExpressVPN oferuje interfejs aplikacji oparty na wierszu poleceń, w którym użytkownicy mogą wprowadzać proste polecenia, aby uruchomić VPN, zmienić ustawienia i korzystać z innych funkcji. Na przykład nawiązanie połączenia z serwerem VPN wymaga jedynie wpisania prostego polecenia w interfejsie. Aplikacja ExpressVPN Linux zawiera również wbudowaną ochronę przed wyciekiem DNS, która całkowicie zabezpiecza Twoje informacje DNS. FAQs

Czy ExpressVPN jest legalne?

Tak, korzystanie z ExpressVPN jest całkowicie legalne. Jeśli jednak użyjesz go do czegoś nielegalnego, takiego jak wymuszenie, cyberprzestępczość, prześladowanie lub inny złośliwy powód, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.

Czy ExpressVPN oferuje statyczne / dedykowane adresy IP?

Nie. ExpressVPN nie oferuje statycznych ani dedykowanych adresów IP. Dostawca oferuje tylko wspólne adresy IP, aby zapewnić większe bezpieczeństwo i prywatność.

Czy ExpressVPN ma Adblocker?

Nie, ExpressVPN nie ma obecnie adblockera.

Czy ExpressVPN nadaje się do gier?

Tak, ExpressVPN jest doskonały do gier online. Dostawca wykorzystuje silne funkcje szyfrowania i prywatności, aby chronić cyfrowy ślad graczy online. VPN utrzymuje również duże prędkości i małe opóźnienia, aby zapewnić dobrą liczbę klatek na sekundę i płynną rozgrywkę.

Czy ExpressVPN chroni przed wirusami?

Nie, ExpressVPN nie chroni przed wirusami, ponieważ nie jest to celem VPN. W rzeczywistości żadna sieć VPN nie ochroni Cię przed wirusami. To jest zadanie programu antywirusowego. Jednak wykrywa i chroni przed wejściem do złośliwych witryn, które mogą zainfekować Twoje urządzenie.

Czy polecam ExpressVPN w 2021 roku?

Tak, zdecydowanie polecam ExpressVPN. VPN jest wyposażony w wiele funkcji, takich jak odblokowanie Netflix, Kill Switch, niezawodne torrentowanie, doskonała polityka logowania, protokoły VPN, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, nieograniczona przepustowość, ponad 3000 superszybkich serwerów, 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, płatności Bitcoin i potężne szyfrowanie. Wszystkie te funkcje sprawiają, że jest idealny dla każdego użytkownika VPN. Zatem w oparciu o wszystkie możliwości ocenione w tej recenzji ExpressVPN, wyższa cena jest dość łatwo uzasadniona dla VPN kalibru ExpressVPN. W związku z tym uzyskał ogólną ocenę 4,2 gwiazdki.

25 komentarzy do wpisu „Recenzja ExpressVPN”

 1. I ve been reading more and more about the soy and a lot of women have definently succeeded. how is clomid taken You can acquire donor sperm from a sperm bank or a known donor like a friend , depending on what makes you and your partner if you have one the most comfortable.

 2. Attractive section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.

 3. It was great seeing how much work you put into it. The picture is nice, and your writing style is stylish, but you seem to be worrying that you should be presenting the next article. I’ll almost certainly be back to read more of your work if you take care of this hike.

 4. I do trust all the ideas youve presented in your post They are really convincing and will definitely work Nonetheless the posts are too short for newbies May just you please lengthen them a bit from next time Thank you for the post

 5. you are truly a just right webmaster The site loading speed is incredible It kind of feels that youre doing any distinctive trick In addition The contents are masterwork you have done a great activity in this matter

 6. certainly like your website but you need to take a look at the spelling on quite a few of your posts Many of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to inform the reality nevertheless I will definitely come back again

 7. I do trust all the ideas youve presented in your post They are really convincing and will definitely work Nonetheless the posts are too short for newbies May just you please lengthen them a bit from next time Thank you for the post

 8. Wow, fantastic weblog structure! How lengthy have you ever
  been running a blog for? you made blogging look easy. The
  entire glance of your web site is fantastic, as well as the content material!
  You can see similar here sklep

 9. helloI like your writing very so much proportion we keep up a correspondence extra approximately your post on AOL I need an expert in this space to unravel my problem May be that is you Taking a look forward to see you

 10. Its like you read my mind You appear to know so much about this like you wrote the book in it or something I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit but instead of that this is excellent blog A fantastic read Ill certainly be back

 11. Somebody essentially lend a hand to make significantly articles Id state That is the very first time I frequented your website page and up to now I surprised with the research you made to make this actual submit amazing Wonderful task

 12. Its like you read my mind You appear to know a lot about this like you wrote the book in it or something I think that you could do with some pics to drive the message home a little bit but instead of that this is fantastic blog An excellent read I will certainly be back

 13. Nice blog here Also your site loads up fast What host are you using Can I get your affiliate link to your host I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

Dodaj komentarz