Co oceniamy w recenzjach VPN

Jak przeprowadzamy recenzje VPN?

Przygotowywanie recenzji VPN nie jest łatwe. Dużo czasu, testów i wysiłków zajmuje pisanie recenzji, które faktycznie pomagają naszym czytelnikom wybrać odpowiednią usługę VPN.

Kiedy przeglądamy sieci VPN, zawsze kupujemy konta VPN premium i poddajemy je  testom, aby dowiedzieć się, czy VPN, które sugerujemy, są warte zakupu. Oto nasze 9-stopniowe kryteria testowania VPN:

Jurysdykcja – terytorium 5, 9 i 14 oczu
Bezpieczeństwo – dzienniki, protokoły i szyfrowanie
Wycieki – IP, DNS, wycieki WebRTC i testy wirusów
Serwery – serwery fizyczne, wirtualne i zaciemnione
Szybkość – szybkości połączeń na różnych serwerach
Przesyłanie strumieniowe – Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego
Kompatybilność – wszystkie główne platformy i urządzenia
Ceny – plany, metody płatności i zasady zwrotów
Wiarygodność – raport z audytu, oceny Trustpilota, recenzje Reddit, gwarancja Canary i wsparcie

1. Jurysdykcja – terytorium 5, 9 lub 14 oczu


Niewątpliwie jurysdykcja w zasadzie daje nam wyobrażenie o tym, czy usługa VPN prowadzi dzienniki, czy nie. Na przykład sieci VPN należące do terytoriów obejmujących 5, 9 lub 14 oczu, takich jak Stany Zjednoczone, są prawnie zobowiązane do przechowywania dzienników użytkowników i udostępniania informacji wywiadowczych.

Dlatego pierwszą rzeczą, którą robimy, jest analiza, gdzie znajduje się siedziba określonego dostawcy VPN. Jeśli ma siedzibę w kraju, w którym nie obowiązują przepisy dotyczące przechowywania danych, oznacza to, że jest bezpieczny w użyciu i godny zaufania.

2. Bezpieczeństwo – dzienniki, protokoły i szyfrowanie


Bez analizy zasad rejestrowania nie można określić, czy dostawca VPN przechowuje lub udostępnia dane osobowe. Niestety, wiele sieci VPN prowadzi pewne dzienniki. Istnieją dwa główne typy dzienników VPN. 

Dzienniki użytkowania


Przeglądając dzienniki użytkowania, sprawdzamy, czy usługa VPN gromadzi informacje dotyczące przeglądania online, takie jak historia przeglądania, czasy połączeń i adresy IP. Sieć VPN, która oferuje prawdziwą politykę rejestrowania, nie przechowuje żadnych dzienników użytkowania.

Dzienniki połączeń


W przypadku dzienników połączeń upewniamy się, że VPN nie gromadzi sygnatur czasowych połączeń, oryginalnych adresów IP, adresów IP VPN ani przesyłanych danych. Dzienniki połączeń są mniej inwazyjne i nie stanowią żadnego realnego zagrożenia dla prywatności użytkownika.

Szyfrowanie i protokoły


Dokonujemy również przeglądu różnych protokołów VPN. Aby upewnić się, że VPN jest bezpieczny w użyciu, szukamy protokołów VPN, takich jak OpenVPN, SSTP, PPTP, IKEv1, IKEv2, L2TP / IPsec i tak dalej. Podstawową logiką inspekcji protokołów tunelowania jest sprawdzenie, jak bezpieczna jest sieć VPN.

Ponadto analizujemy również kilka poziomów szyfrowania, takich jak 128-bitowe, 256-bitowe i algorytmy, takie jak AES (Advanced Encryption Standard), 3DES, Blowfish, Twofish, IDEA, MD5, SHA1, HMAC i RSA Security.

3. Wycieki – IP, DNS, wycieki WebRTC i testy wirusów


Wyciekająca sieć VPN może zrujnować Twoją prywatność w Internecie. Aby uznać, że każda sieć VPN jest bezpieczna w użyciu, sprawdzamy sieci VPN pod kątem wycieków adresów IP, DNS i WebRTC.

Ponieważ wiele tanich lub darmowych sieci VPN cierpi z powodu wycieków, jesteśmy zobowiązani do dostarczania naszym odbiorcom realistycznych informacji o wszelkich formach wycieków, które znajdziemy.

To powinno dać ci wyobrażenie o różnych typach wycieków VPN, a także o kilku sieciach VPN, które przeszły nasz test szczelności. Oprócz wycieków testujemy również złośliwe pliki ukryte w aplikacjach VPN za pośrednictwem VirusTotal.

4. Serwery – serwery fizyczne, wirtualne i zaciemnione


Ogromny park serwerów sprawia, że ​​każda sieć VPN jest szybka i niezawodna. Im szersza sieć serwerów VPN, tym lepsza będzie usługa VPN w odblokowywaniu witryn i usług z restrykcyjnymi ograniczeniami dostępu. Sprawdzając serwery VPN, upewniamy się, że oferuje dobre połączenie zarówno fizycznej, jak i wirtualnej sieci serwerów.

Oprócz serwerów szukamy również funkcji zaciemniania. Głównym powodem, dla którego zalecamy VPN z technologią zaciemniania, jest to, że są one idealnymi uciskającymi krajami, takimi jak Chiny, Iran, Oman i inne, które tłumią prawa ich użytkowników do wolności online.

Wreszcie, szukamy również wsparcia dla torrentów. Tylko sieci VPN zgodne z P2P obsługują torrenty, oferując obszerną listę serwerów dedykowanych.

5. Szybkość – Prędkości połączenia na różnych serwerach


Bez względu na to, z której sieci VPN korzystasz, jeśli nie jest szybka, nie ma sensu. Analizując VPN, bardzo poważnie podchodzimy do szybkości. Przeprowadzając test szybkości VPN, łączymy się z różnymi serwerami dostępnymi w różnych lokalizacjach, aby obliczyć średnią prędkość VPN.

Zwracamy również uwagę na wszelkie wahania prędkości, aby określić wszelkie oznaki dławienia. W ten sposób jesteśmy w stanie sprawdzić, czy VPN jest wystarczająco inteligentny, aby ominąć dławienie ISP.

6. Przesyłanie strumieniowe – Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego


Z punktu widzenia przesyłania strumieniowego szukamy głównie możliwości VPN do odblokowania znanych serwisów multimedialnych online, takich jak Netflix US, Hulu, BBC iPlayer i Kodi. Dzieje się tak, ponieważ istnieje tylko kilka sieci VPN, które nadal mogą odblokować amerykański Netflix w 2020 r. Podobnie szukamy szybkości przesyłania strumieniowego i wszelkich form problemów z buforowaniem, które możemy napotkać. Jeśli Twój przypadek użycia dotyczy wyłącznie przesyłania strumieniowego, sprawdź

 

7. Kompatybilność – wszystkie główne platformy i urządzenia


To, co sprawia, że ​​każda sieć VPN jest dobra, to liczba aplikacji, które oferuje dla różnych systemów operacyjnych. Zwykle testujemy, aby sprawdzić, czy usługa VPN jest kompatybilna ze znanymi platformami, takimi jak Windows, Mac, Android, Linux, iOS i routery.

Ponadto skrupulatnie oceniamy zgodność dostawcy VPN z Kodi, FireStick, Apple TV, Roku, Google Chromecast i Nvidia Shield.

8. Ceny – plany, metody płatności i zasady zwrotów


Bez wątpienia cena może być głównym czynnikiem decydującym o wyborze dowolnej sieci VPN. Porównując ceny VPN, klasyfikujemy VPN na poszczególne kategorie, takie jak tanie, niedrogie i drogie. W ten sam sposób dzielimy również VPN na różne kategorie w oparciu o gwarancję zwrotu pieniędzy, bezpłatny okres próbny, wersję freemium i metody płatności, aby polecić odpowiednią usługę VPN zgodnie z Twoim budżetem.

9. Wiarygodność – oceny Trustpilota, recenzje Reddit, gwarancja Canary i wsparcie


Jeśli chodzi o wiarygodność, podkreślamy obecność każdej sieci VPN w znanych witrynach z recenzjami klientów, takich jak Trustpilot, która zapewnia bezstronne recenzje różnych produktów i usług. Ponadto przeglądamy recenzje VPN dostępnych na Reddit, aby poznać rzeczywiste doświadczenia różnych użytkowników dotyczące określonej sieci VPN.

Dokładamy również wszelkich starań, aby sprawdzić wydajność obsługi klienta w każdej recenzowanej sieci VPN. Po pierwsze, dokładnie badamy każdą sekcję witryny internetowej dostawcy VPN. Podczas testów szczegółowo sprawdzamy kategorię obsługi klienta.

Musimy zadawać różne pytania, czy to wydajność VPN, generalnie powiązane zapytania, czy inne, czy to w ramach obsługi czatu na żywo, czy obsługi biletów. Często sprawdzamy jej sekcję FAQ, strony mediów społecznościowych i inne istotne podsekcje, takie jak blogi kontaktowe, bazy wiedzy, inne i my.

W tym procesie idziemy o krok dalej, zadając każdemu dostawcy VPN twarde pytania dotyczące przejrzystości. Nasz zespół pyta każdego dostawcę recenzji o jego właścicieli, inwestorów, zarząd, radę dyrektorów itp.

Podobnie, podczas naszego przeglądu, szukamy oznak przejrzystości, oceniając raport przejrzystości VPN (znany również jako Warrant Canaries). Wykonując te czynności dla każdej usługi, możemy sporządzić krótką listę najbardziej przejrzystych sieci VPN i która usługa jest godna zaufania.

W końcu porównujemy VPN na innych podstawach, takich jak raport z audytu, zgodność z RODO i CDT u dostawcy podczas naszego procesu przeglądu. W ten sposób jesteśmy w stanie ostatecznie dać im realistyczną ocenę.

W oparciu o powyższy szczegółowy proces oceny dostawców VPN, przypisujemy oceny każdej sieci VPN, niezależnie od tego, czy dostawca VPN uzyskał w przeszłości najwyższą ocenę, czy nie. Jeśli chcesz samodzielnie uzyskać VPN, powinieneś przejść przez ten proces, który pomoże Ci zasubskrybować odpowiednią sieć VPN, która oferuje anonimowość online w ramach Twojego budżetu.

52 komentarze do wpisu „Co oceniamy w recenzjach VPN”

 1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

 2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Czym się inspirujesz na codzień ? skad czerpiesz pomysły na wpisy ?

 3. Słowa mają ogromną moc, Ja bardzo w to wierze. Mogą inspirować, dawać motywację lub pocieszenie, a gdy go potrzeba. Czasem w jednym zdaniu jak zaklęta jest madrość, której szukamy w życiu przez bardzo długi czas. Twój blog to dosadnie urzeczywistnia!

 4. You might also find a mature seed that has been physically damaged through poor handling, like rough trimming. Climate is the most important link in you re grow room and is for 60-70 responsible for the weight of you re harvest. The most expensive marijuana seeds are typically created with strong genetics that will influence the final product. https://weedseeds.garden

 5. „Инвестиции и финансы”
  Инвестиционный портфель – это совокупность различных активов компании в соответствии с инвестиционной политикой.

  cfeed.ru
  В зависимости от этих принципов можно также классифицировать портфели ценных бумаг. Если инвестор главной целью ставит максимальное получение дохода, то он формирует портфель из низколиквидных ценных бумаг с высоким риском и, наоборот, при стремлении инвестора обеспечить сохранность своего капитала в портфель будут включены ценные бумаги известных эмитентов с высокой ликвидностью, но гарантирующие, как правило, средний или низкий дивиденд.
  ОАЭ вложат 600 миллионов долларов в ветровые электростанции Узбекистана.
  капиталов инвесторов. При этом все убытки и доходы относятся на счет акционеров фонда и отражаются на изменении рыночной цены акций такого фонда.

 6. Рендеринг, показывающий часть масштабной реконструкции, запланированной для бывшего аэропорта Берлин-Тегель. Проект стоимостью 7,9 млрд долларов будет включать в себя жилой умный мегаполис с около 5000 строений, университетский городок и инновационный центр для бизнеса. Работа кипит по полной, завершение запланировано на конец 2030-х годов.
  В аэропорту Тегель в Берлине, трудяги все еще находят заряды. Остатки прусской армии и а также двух войн сохранились на участке площадью 495 гектаров, который стал домом для главного аэропорта города в 1970-х годах, а затем в 2020 году он закрылся. Когда аэропорт был построен, территория держалась как взлетные полосы. И около трех метров с каждой стороны были расчищены, а другие участки остались. За 2 года более 10 тонн взрывчатых веществ и боеприпасов были вычещены и нейтрализованы с 20 га земли.
  Но, в отличие от антикварных артиллерийских орудий, Тегель не будет долго бездействовать. Потому что его громадный бруталистский терминал, извилистые коридоры — даже его диспетчерская вышка — уже обрели новую цель. Благодаря многолетним инвестициям в размере 8 миллиардов евро он находится на пути к тому, чтобы назваться самым перспективным городом в Европе.
  Проект, получивший название Berlin TXL, был разработан как экологически безопасное сообщество, полное устойчивых технологий, с интегрированным университетским городком и лабораториями и безнец центрами. Он позиционируется как следующая глава городской жизни, которая хочет написать и последующие главы.
  Застройщик Tegel Projekt, созданный по распоряжению федеральной земли Берлин и создающийся на государственной земле, в симбиозе с государством, частниками и инвесторами в квартале Шумахера, пешей зрне, насчитывающей около 5000 домов, и в этом мегаполисе, районе для 5000 учащихся и до 1000 компаний.
  Первоисточник https://trustorg.top

 7. aspectmontage window replacement We work with 14 chief window manufacturers in the USA. We understand what technological innovations, promotions, special offers are currently available. Also, we sire a program for calculating the financing of replacement and fitting of windows with a monthly payment.
  You can send knowledge forth your sect: what windows are needed, what individual wishes. We determination connection you within an hour and we can furnish the overpower explanation recompense You.

 8. Добрый день друзья!
  Предлагаем Вашему вниманию высококачественные профессиональные плёнки. Наша организация”ООО Защитные плёнки” работает 15 лет на рынке этой продукции в Беларуси. Технология нашей работы позволяет превратить обыкновенное стекло в прочную конструкцию, которая в зависимости от назначения, сочетает в себе одну или несколько функций пленок. Наши специалисты быстро и качественно установят защитные и ударопрочные пленки в банках, магазинах и других административно-хозяйственных учреждениях. Установка таких пленок является необходимым условием при сдаче вышеперечисленных объектов под защиту Департамента охраны МВД.
  Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1InniZTJn0UKaO9qp8AMrkpf0ykv3rq9m/view?usp=sharing
  С уважением,коллектив „ООО Защитные плёнки”.

 9. Вентилируемые фасады появились на рынке строительных услуг уже достаточно давно и по праву заняли свою полноценную нишу. Вентилируемые фасады просты и удобны при монтаже, решают вопросы энергосбережения, имеют значительные преимущества перед штукатурными фасадами.
  Идеи для Вашего фасада
  Во-вторых, вентилируемые фасады зданий обеспечивают отличную циркуляцию воздуха между внешними стенами и материалом облицовки, надолго сохраняя прочность всего здания.
  Навесные вентилируемые фасады выглядят современно и эстетично, придавая зданию особый колорит. С системами вентилируемых фасадов ваше сооружение будет отличаться индивидуальностью, к тому же это технологии обладающие множеством преимуществ:
  В-третьих, вентилируемый фасад – это надежная защита здания от воздействия влаги, шума, пыли, звука.

  https://terhouse.ru/plitka-dlya-vannoj/30-variantov-ukladki-plitki-v-vannoj/

  Наша компания стремится создавать уникальные вентилируемые фасады, украшающие облик современного города. Мы идем в ногу со временем и предлагаем нашим заказчикам технологичные решения навесных фасадов. Мы всегда рады поделиться с Вами нашим опытом и знаниями.
  Вентилируемые фасады появились на рынке строительных услуг уже достаточно давно и по праву заняли свою полноценную нишу. Вентилируемые фасады просты и удобны при монтаже, решают вопросы энергосбережения, имеют значительные преимущества перед штукатурными фасадами.
  Идеи для Вашего фасада
  В-третьих, вентилируемый фасад – это надежная защита здания от воздействия влаги, шума, пыли, звука.
  Навесные вентилируемые фасады выглядят современно и эстетично, придавая зданию особый колорит. С системами вентилируемых фасадов ваше сооружение будет отличаться индивидуальностью, к тому же это технологии обладающие множеством преимуществ:

 10. Grając w Sweet Bonanza dokonywanie wpłat na pieniądze to świetna zabawa, zwłaszcza, że nie musisz robić dużych zakładów. To od razu pozwala uczestnikom rozciągnąć swoje pieniądze i wydawać je w małych porcjach na różnych poziomach. Dzięki temu możesz grać tak długo, jak chcesz i nie musisz się martwić, że zabraknie Ci pieniędzy na koncie. Sweet Bonanza https://sweet-bonanza-xmas.com/pl/ jest łatwa do wygrania, dlatego ta gra jest uwielbiana przez miliony.

 11. 2: Tattoos are not often finished in ink, what is commonly known as inks, are actually suspended strong coloration particles, principally steel salts and plastics,
  however not vegetable dyes as generally believed. 9: The first recorded tattoo is believed to have been located
  on a mummified iceman in 3300 BC. 49: A tattoo of an anchor
  on a sailor signifies they have sailed across the Atlantic.

  11: The record for the longest tattoo session is 43 hours and 50 minutes and was completed by the very observant and talented artist Melanie Grieveson, of Australia.
  28: July 17th, 2009. 18 yr old Kimberly Vlaminck sues a Romanian tattoo artist over the
  56 stars that she awoke to, scattered across her face, fifty three more than see requested for.
  29th 2009, the 19 12 months previous ban on tattooing was lifted in DeKalb, Illinois.
  10: In 1876 Thomas Edison invented a machine that in the end
  turned the tattoo machine, but it took modifications by Samuel
  O’Reilly in 1891 to adapt the device for tattooing.

  Here is my web blog :: http://www.gallery-ryna.net/jump.php?url=https://aviatorplay.com.br/

Dodaj komentarz