5 Najlepszych darmowych VPN dla Windows

Surfshark (bezpłatna wersja próbna) to zalecana darmowa sieć VPN dla systemu Windows, ale okres próbny trwa tylko 30 dni. Możesz także korzystać z Windscribe, ProtonVPN i kilku innych usług za darmo, aczkolwiek z ograniczoną funkcjonalnością.

Darmowych VPN dla systemu Windows są dziesiątki. Ale tam, gdzie jest różnorodność, naturalnie pojawia się kwestia jakości. Niestety, w 100% darmowe sieci VPN mają bardzo ograniczoną funkcjonalność, a te, które mają nienaruszone wszystkie funkcje, często angażują się w praktyki gromadzenia danych. Jako taki, ten problem jest powszechny dla użytkowników wszystkich urządzeń. Użytkownicy muszą podjąć decyzję, czy pozwolić na sprzedawanie swojej prywatności tym dostawcom w zamian za darmowy dostęp do VPN, czy też zdecydować się na niedopracowane darmowe aplikacje VPN, które nawet nie działają tak, jak powinny. Ale w tym stosie oszustw i niespełniających standardów rozwiązań jest bardzo niewielu wyróżniających się dostawców oferujących bezpłatne aplikacje VPN dla systemu Windows, które są całkowicie legalne i skuteczne, w ograniczonym zakresie, do różnych celów. W pośpiechu? Oto krótki przegląd najlepszych darmowych sieci VPN dla systemu Windows

Najlepsze bezpłatne sieci VPN dla systemu Windows

Poniższe sieci VPN obsługują bezpłatne usługi, choć z pewnymi ograniczeniami. Jeśli potrzebujesz pełnoprawnych sieci VPN z odblokowanymi wszystkimi funkcjami, zapoznaj się z tym artykułem na temat płatnych sieci VPN dla systemu Windows. Skoncentrujmy się teraz na najlepszych darmowych aplikacjach VPN dla systemu Windows:

Darmowa aplikacja VPNOgraniczenie prędkościLimit transferu danychLiczba bezpłatnych lokalizacji serwerów
ProtonVPNtakNieograniczony3
WindscribeŻaden2 GB / mies. (10 GB / mies. Z potwierdzonym adresem e-mail)10
Hotspot Shieldtak500 MB / dzieńTylko w USA
Hide.MeŻaden10 GB / mies5
TunnelBearŻaden500 MB / mies23

1. ProtonVPN – całkowicie darmowy VPN dla systemu Windows

Nieograniczone dane Nieokreślona bezpłatna licencja Szyfrowanie AES-256 Dobra polityka logowania

ProtonVPN to doskonały wybór jako bezpłatna sieć VPN dla systemu Windows, przede wszystkim dlatego, że jest jednym z niewielu niezawodnych dostawców, którzy oferują nieograniczone dane za darmo. Aplikacja ProtonVPN dla systemu Windows jest łatwa w użyciu i oferuje atrakcyjny wygląd interfejsu. Jest bezterminowo bezpłatny, co oznacza, że ​​możesz go używać tak długo, jak chcesz, bez wygaśnięcia bezpłatnej licencji. Bezpłatny abonament obejmuje trzy lokalizacje serwerów: Stany Zjednoczone, Japonia i Holandia. Chociaż serwery te są dobre do odblokowywania stron internetowych hostowanych w lokalizacjach serwera, są one w dużej mierze nieskuteczne, jeśli chodzi o omijanie ograniczeń dotyczących usług internetowych, które aktywnie filtrują ruch VPN, takich jak Netflix, Hulu itp. Nie możesz też uzyskać dostępu do torrentów na żadnym z bezpłatnych serwerów ProtonVPN . Będziesz potrzebować do tego płatnej subskrypcji. Tak więc, jeśli chodzi o działania takie jak torrentowanie i przesyłanie strumieniowe, ProtonVPN, podobnie jak większość innych darmowych dostawców, nie będzie zbyt dobry dla użytkowników systemu Windows. ProtonVPN oferuje silne bezpieczeństwo i przyzwoitą prywatność. Dostawca nie prowadzi dzienników poufnych informacji użytkownika i wdraża AES-256 do szyfrowania szyfrowania użytkownika. Ze względu na te funkcje i zalety ProtonVPN jest jedną z najlepszych darmowych aplikacji VPN dla systemu Windows. Możesz dowiedzieć się więcej o tej usłudze w naszej recenzji ProtonVPN.

Pobierz ProtonVPN

2. Windscribe – bogata w funkcje darmowa aplikacja VPN dla systemu Windows

10 darmowych lokalizacji serwerów

Wbudowana inteligentna blokada reklam / złośliwego oprogramowania

Miesięczny limit danych do 10 GB

Doskonała polityka logowania

Windscribe to doskonała darmowa aplikacja VPN dla systemu Windows z siedzibą w Kanadzie, która jest łatwa w użyciu. Dostawca oferuje 10 różnych lokalizacji serwerów, co jest liczbą wyższą niż zazwyczaj zapewniają bezpłatni dostawcy VPN. Oferuje doskonałą łączność i bardzo proste ustanowienie połączenia VPN z dowolnym wybranym serwerem. Aplikacja Windscribe dla systemu Windows korzysta z OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem i polityką rejestrowania potwierdzającą prywatność, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej prywatności. Ponieważ Windows nie jest systemem operacyjnym bardzo przyjaznym dla prywatności, możesz przynajmniej chronić część tego, co możesz, będąc połączonym z Windscribe podczas sesji online. W rzeczywistości oferuje również funkcję znaną jako R.O.B.E.R.T, która działa między innymi jako konfigurowalny bloker reklam / złośliwych witryn internetowych. Możesz uzyskać dostęp do R.O.B.E.R.T. poprzez panel sterowania użytkownika na głównej stronie Windscribe. Każda zmiana wprowadzona w R.O.B.E.R.T. będzie automatycznie odzwierciedlać używaną przez Ciebie aplikację Windscribe dla systemu Windows. Windscribe oferuje lekką, ale atrakcyjną aplikację dla systemu Windows i zapewnia wystarczająco dobre prędkości. Jedynym rozczarowaniem jest limit danych wynoszący 10 GB / miesięczny, który wciąż jest całkiem niezły w porównaniu z tym, co oferują inni dostawcy. Darmowa wersja Windscribe nie działa z Netflix. Będziesz musiał zdobyć wersję premium, jeśli chcesz cieszyć się zmianą swojego regionu na Netflix za pomocą Windscribe i uzyskać dostęp do wszystkich programów / filmów. Zobacz tę recenzję Windscribe VPN, aby uzyskać więcej informacji.

3. Hotspot Shield – 100% darmowy VPN dla systemu Windows

Tylko serwery / adresy IP w USA Limit danych 500 MB / miesiąc Publikuje roczny raport przejrzystości Przyzwoite prędkości

Hotspot Shield to jedna z najczęściej używanych bezpłatnych usług VPN. W przeciwieństwie do większości, Hotspot Shield wymusza dzienny limit transferu danych. Obowiązuje limit 500 MB dziennie, co jest wystarczające dla darmowej sieci VPN. Ten limit jest odnawiany każdego dnia, więc jeśli pewnego dnia skończą Ci się dane, możesz nadal z niego korzystać od nowa do jutra. Aplikacja Windows ma elegancki wygląd w kolorze czarnym i niebieskim i jest ogólnie przyjazną dla użytkownika siecią VPN. Użytkownicy mogą łączyć się tylko z serwerami w USA w wersji bezpłatnej, chociaż subskrypcja premium oferuje ponad 3200 serwerów w ponad 70 krajach. Hotspot Shield publikuje również roczny raport przejrzystości, co jest rzadkością w przypadku darmowych VPN. Pod względem szybkości oferuje przyzwoitą wydajność, ale nie wybitną, jak zwykle oczekuje się od darmowych dostawców. Możesz odblokować niektóre witryny i usługi w USA za pomocą Hotspot Shield, ale bezpłatna wersja nie jest zbyt niezawodna, jeśli chodzi o dostęp do witryn ograniczających ruch VPN, takich jak Netflix, HBO, Hulu, BBC iPlayer itp. Ogólnie rzecz biorąc, Hotspot Shield to przyzwoity wybór dla systemu Windows użytkowników o niskich wymaganiach dotyczących wykorzystania danych. Więcej informacji można znaleźć w recenzji Hotspot Shield.

4. Hide.Me – Bezpieczna darmowa sieć VPN dla systemu Windows

5 darmowych lokalizacji serwerów Limit danych 10 GB / miesiąc Dobra polityka logowania Kill Switch dostępny w wersji bezpłatnej

Hide.Me to kolejny przyzwoity dostawca dostępny do bezpłatnego pobrania dla Windows 7, 8 i 10. Gwarantuje zerowe logowanie danych użytkownika i zapewnia szyfrowanie AES-256. Dostawca oferuje 5 lokalizacji serwerów, w tym Singapur, Kanadę, Holandię, Wschodnie stany USA i Zachodnie stany USA. Hide.Me nie jest znane z odblokowywania amerykańskiego serwisu Netflix w chwili pisania tego tekstu. Możesz dowiedzieć się więcej o tej sieci VPN z naszej recenzji Hide.Me.

5. TunnelBear – Szybki darmowy VPN z 500 MB / miesiąc

Limit danych 500 MB / miesiąc 23 wolne lokalizacje serwerów Nie rejestruje prywatnych informacji Doskonały interfejs użytkownika

TunnelBear to kolejna darmowa sieć VPN dostępna dla systemu Windows. Obsługuje 23 lokalizacje serwerów za darmo, do których można łatwo uzyskać dostęp w aplikacji Windows, w której znajduje się słodki miś, który grzebie w różnych lokalizacjach. Usługa ma dobrą politykę rejestrowania, która gwarantuje prywatność użytkownika. Chociaż jest całkiem dobry dla bezpieczeństwa cyfrowego i prywatności dla użytkowników systemu Windows, nakłada limit 500 MB / miesiąc, który jest dość niski. Dlatego powinieneś używać tej sieci VPN tylko wtedy, gdy potrzebujesz lepszej prywatności i masz minimalne wymagania dotyczące użytkowania VPN. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tę recenzję TunnelBear.

Pobierz TunnelBear

Darmowe lokalizacje serwerów VPN

Darmowe sieci VPN zazwyczaj oferują niewielki wybór serwerów w porównaniu z ich pełną subskrypcją. Niektórzy dostawcy oferują tylko kilka, podczas gdy inni, jak Windscribe i TunnelBear, oferują więcej.

Dostawca VPN

Lokalizacje serwerów

ProtonVPN

USA, Japonia, Holandia

Windscribe

USA, Wielka Brytania, Kanada, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Norwegia, Rumunia, Hongkong, Holandia

Hotspot Shield

NAS

Ukryj mnie

Wschodnie stany USA, Zachodnie stany USA, Holandia, Niemcy, Kanada

TunnelBear

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Kanada, Włochy, Australia, Indie, Japonia, Francja, Hiszpania i nie tylko

Jak wybrać najlepsze darmowe sieci VPN dla systemu Windows?

Aby upewnić się, że otrzymujesz dobrą i dobrze działającą darmową sieć VPN dla systemu Windows, oto kilka podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać: Brak zasad rejestrowania Ponieważ głównym celem VPN jest ochrona prywatności użytkowników, ważne jest, jak bardzo dane użytkowników, które zbierają. Niektóre usługi VPN mają bardzo bezpieczne zasady rejestrowania, takie jak Surfshark i Windscribe. Istnieje jednak kilku darmowych dostawców, takich jak Hola VPN i Betternet, które zbierają więcej informacji o użytkownikach niż powinni. Kompatybilność i aplikacje W dzisiejszych czasach wszystko inne niż dedykowana aplikacja oparta na graficznym interfejsie użytkownika jest nie do przyjęcia w przypadku sieci VPN. Wszystkie opisane powyżej sieci VPN mają dobrze zaprojektowane bezpłatne aplikacje dla systemu Windows, które można bardzo łatwo zainstalować w Sklepie Play. Ograniczenia przepustowości Bezpłatni dostawcy często nakładają ograniczenia przepustowości. Nic na to nie poradzę. Jednak możesz się upewnić, że wybierzesz VPN, który oferuje rozsądną przepustowość Internetu, taką jak te wymienione powyżej. Prędkości Niektóre sieci VPN mogą spowalniać szybkość połączenia, uniemożliwiając płynne surfowanie po Internecie. Powyższa lista VPN nie należy do najszybszych w branży, ale biorąc pod uwagę, że są bezpłatne, nadal można uzyskać wystarczająco przyzwoite prędkości.

Czy potrzebuję bezpłatnej usługi VPN dla systemu Windows?

To jest pytanie, czy uzyskać darmową VPN, czy nie. Nie da się zaprzeczyć, że bezpłatne usługi są atrakcyjne, zwłaszcza przy tak wielu zagrożeniach online czyhających w sieci. Narzędzie zdolne do bezpłatnej ochrony naszej prywatności i bezpieczeństwa przed tymi zagrożeniami byłoby darem niebios. Co więcej, potrzeba usług VPN jest również silnie odczuwalna, gdy napotykasz ograniczenia geograficzne na stronach internetowych, zwłaszcza w usługach przesyłania strumieniowego. Przy tak wielu kuszących platformach streamingowych pojawiających się w Internecie, takich jak Disney +, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video itp., Nie ma nic bardziej frustrującego niż odmowa dostępu tylko dlatego, że mieszkasz w innym kraju. W związku z tym zapotrzebowanie na usługi VPN dla systemu Windows, a także innych platform, rośnie z czasem. Tragiczna rzeczywistość jest taka, że ​​chociaż popyt na bezpłatne VPN jest wysoki, nie ma wielu kompetentnych dostawców, którzy są dostępni za darmo. W rzeczywistości te sieci VPN mogą stanowić zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa. Dlatego jeśli nie chcesz narażać swojej prywatności w Internecie, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z płatnej usługi VPN dla systemu Windows, która ma udokumentowane wyniki w zakresie zwiększania prywatności użytkowników w sieci.

Oto dlaczego niektóre darmowe VPN są ryzykowne.

Przez lata było wiele przypadków, w których usługi VPN naruszały Twoją prywatność, zamiast ją chronić. Na przykład popularna darmowa sieć VPN, Hola, która jest dostępna dla systemu Windows, a także innych platform, została zaangażowana w sprzedaż przepustowości w celu wykonania ataku botnetu. Podobne przypadki złośliwych aplikacji VPN (z których większość jest bezpłatna) wywołały poważne obawy co do bezpieczeństwa wielu z tych narzędzi za pomocą bezpłatnego tagu. Nawet jeśli uda Ci się znaleźć VPN, który nie zainfekuje Twojego komputera złośliwym oprogramowaniem, nadal musisz uporać się z faktem, że ten dostawca VPN może sprzedać Twoje dane stronom trzecim w celu osiągnięcia zysku. Ponieważ muszą w jakiś sposób finansować swoją działalność, uciekają się do tej taktyki w przypadku braku płacących klientów. Tak więc, jeśli szukasz bezpłatnej nieograniczonej sieci VPN dla systemu Windows 10, która jest całkowicie bezpieczna, równie dobrze możesz przestać szukać. Niemniej jednak nadal istnieją pewne sieci VPN, które są bezpieczne i dostępne za darmo, z zastrzeżeniem, że oferują ograniczone funkcje. Ponieważ zawsze wolałbym usługę, która jest bezpieczna, ale ma ograniczony zestaw funkcji niż niezabezpieczona, ale pełna fantazyjnych funkcji, zamierzam omówić tylko te niezawodne, których można używać w systemie Windows.

Darmowe sieci VPN dla innych urządzeń i platform

Jeśli nie jesteś użytkownikiem systemu Windows, możesz znaleźć zalecane sieci VPN dla innych platform i systemów operacyjnych w poniższych artykułach:

Mac OSX Ubuntu Linux Kodi iPhone

Jak poprawić swoją prywatność w systemie Windows?

Istnieją trzy główne funkcje (przynajmniej na powierzchni) w systemie Windows, które wykorzystują Twoje dane osobowe: ogólne aplikacje, Cortana i personalizacja reklam. Oto, jak możesz zapobiec naruszaniu przez nie Twojej prywatności.

Otwórz Prywatność w Ustawieniach. Seria 13 ekranów wyboru pojawi się jeden po drugim, umożliwiając wyłączenie dowolnego z nich. Teraz na karcie „Ogólne” możesz wybrać aplikacje, którym chcesz zezwolić na dostęp do aparatu, wiadomości, kalendarza itp. Możesz także wyłączyć zbieranie danych Cortany z karty Mowa, pismo odręczne i pisanie i kliknąć „Przestań mnie poznawać” . Aby wyłączyć gromadzenie danych na potrzeby reklam, należy odwiedzić stronę https://choice.microsoft.com/en-gb/opt-out. Następnie wyłącz „Spersonalizowane reklamy w tej przeglądarce” i „Spersonalizowane reklamy wszędzie tam, gdzie używam mojego konta Microsoft”.

Chociaż te zmiany mogą poprawić Twoją prywatność w systemie Windows, nadal jest bardzo prawdopodobne, że system operacyjny zbiera dane użytkownika z innych źródeł, nad którymi użytkownik może nawet nie mieć kontroli. Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją prywatność, w samym środowisku Windows nie ma nic, co mogłoby Ci pomóc. Zamiast tego będziesz potrzebować pomocy z zewnątrz w postaci narzędzi takich jak VPN. FAQs

Czy skonfigurowanie darmowej sieci VPN w systemie Windows jest trudne?

Nie. Konfiguracja bezpłatnej sieci VPN na urządzeniach z systemem Windows jest bardzo łatwa, ponieważ większość usług VPN oferuje dedykowane bezpłatne oprogramowanie VPN dla systemu Windows. Ponadto dostawcy oferują również przewodniki i samouczki, które są bardzo łatwe i łatwe do naśladowania.

Czy bezpłatne sieci VPN dla systemu Windows są bezpieczne?

Większość bezpłatnych usług VPN nie jest bezpieczna, ponieważ nie ma gwarancji prywatności, a dane użytkowników są również sprzedawane firmom zewnętrznym. Na szczęście te, które wymieniłem powyżej, są najlepszymi i najbezpieczniejszymi darmowymi sieciami VPN.

Jak darmowe VPN zarabiają pieniądze?

Większość bezpłatnych firm VPN zarabia na wyświetlaniu reklam w swoich aplikacjach. Niektórzy również zbierają i rejestrują dane użytkowników i sprzedają je firmom zewnętrznym w celu uzyskania zwrotów pieniężnych. Ale VPN, które wymieniłem powyżej, są w 100% bezpieczne w użyciu.

Czy użytkownicy mogą używać Windows VPN na wielu urządzeniach?

Jeśli używana sieć VPN obsługuje wielokrotne logowanie, zdecydowanie możesz korzystać z sieci VPN dla systemu Windows na innych urządzeniach.

Czy ktoś może Cię śledzić, jeśli korzystasz z VPN?

Sieci VPN utrudniają każdemu śledzenie Cię w Internecie, ale nadal nie jest to niemożliwe. Hakerzy i agencje z wystarczająco zaawansowanymi możliwościami mogą nadal być w stanie śledzić kogoś za pomocą VPN, ale nie będzie to łatwe.

Czy system Windows 10 jest wyposażony w VPN?

Windows 10 rzeczywiście ma wbudowaną funkcję VPN, ale będzie działał tylko jako podstawowa, pozbawiona dodatków VPN. Konfiguracja jest również dość trudna, jeśli nie jesteś obeznany z technologią.

Czy mogę oglądać Netflix z darmową siecią VPN?

Niestety, żadne darmowe VPN nie działają z Netflix. Jedyną niezawodną opcją jest uzyskanie płatnej sieci VPN, o której wiadomo, że odblokowuje technologię anty-VPN Netflix.

Wniosek

Wszystkie opisane powyżej usługi VPN są dość kompetentnymi narzędziami, jeśli chodzi o zwiększanie prywatności w systemach Windows. Wersja próbna Surfshark to najlepsza darmowa sieć VPN dla systemu Windows, jeśli szukasz narzędzia, z którego można korzystać bezpłatnie przez cały miesiąc. Jeśli jednak chcesz VPN na dłuższy czas, możesz rozważyć inne opcje, takie jak ProtonVPN i Windscribe, aby odblokować witryn internetowych i ochrony Twojej prywatności.

12 komentarzy do wpisu „5 Najlepszych darmowych VPN dla Windows”

 1. What i dont understood is in reality how youre now not really a lot more smartlyfavored than you might be now Youre very intelligent You understand therefore significantly in terms of this topic produced me personally believe it from a lot of numerous angles Its like women and men are not interested except it is one thing to accomplish with Woman gaga Your own stuffs outstanding Always care for it up

 2. What i do not understood is in truth how you are not actually a lot more smartly-liked than you may be now. You are very intelligent. You realize therefore significantly in the case of this topic, produced me individually imagine it from numerous numerous angles. Its like men and women don’t seem to be fascinated until it is one thing to do with Woman gaga! Your own stuffs nice. All the time care for it up!

 3. Hi would yoս mind letting me know which hosting company
  you’re ᥙtilizing? I’ve loaded your blog in 3 completely different
  internet bгowsers and I must say this bloց ⅼoads a lot fɑѕter then most.
  Can you suggest a good web hosting proѵider at a honest price?
  Cheеrs, I apprеciate it!

Dodaj komentarz