Lista najważniejszych cech dobrego VPN

Jakie cechy charakteryzują dobrego VPNa?

Coraz częściej aby chronić swoją prywatność używamy rozwiązań VPN. Poniżej zestawienie cech które zdaniem specjalistów IT oraz użytkowników powodują,
iż dany produkt VPN jest wart, aby z niego skorzystać. Szczegółowe informacje o rozwiązaniach VPN różnych producentów znajdziesz na https://vpnlab.pl A oto lista najważniejszych cech najlepszego VPN.

Liczba serwerów


Jeśli chodzi o serwery VPN, im większa liczba, tym lepiej. Dostęp do rozległej sieci globalnej pozwoli Ci znaleźć serwer, który będzie dla Ciebie odpowiedni, a także unikniesz zatłoczonych serwerów.

Gwarancja zwrotu pieniędzy


Spójrzmy prawdzie w oczy, nie chciałbyś utknąć w usłudze, która nie spełnia Twoich oczekiwań. Najlepsze sieci VPN oferują gwarancję zwrotu pieniędzy od 15 do 45 dni, aby Twój zakup był chroniony.

Wybór protokołu


Niektóre protokoły VPN są lepsze pod względem bezpieczeństwa, a inne pod względem szybkości. Dlatego powinieneś wybrać dostawcę VPN z szerokim wyborem protokołów, takich jak PPTP, SSTP, L2TP, IPSec, IKEv2 i OpenVPN (TCP i UDP).

Brak zasad dziennika


Sieć VPN, która przechowuje dzienniki działań swoich użytkowników, w ogóle udaremnia cel jej używania. W końcu pozwoliłbyś swojemu dostawcy cię szpiegować! Nie tylko to, mogą również udostępniać Twoje informacje organom ścigania na żądanie.

Funkcje


Co dobrego jest z usługi VPN, jeśli nie jest wyposażona w niezbędne funkcje, w tym wyłącznik awaryjny w Internecie, dzielone tunelowanie i nieograniczoną przepustowość? Te i inne funkcje przenoszą Twoje doświadczenia online na zupełnie nowy poziom.

Dedykowane IP


Dzięki dedykowanemu adresowi IP możesz bezpiecznie uzyskać zdalny dostęp do sieci firmowych, wygodnie dokonywać płatności online i nie tylko. Dlatego warto sprawdzić, czy VPN zapewnia dedykowane adresy IP z różnych krajów na całym świecie.

Szyfrowanie 256-bitowe


Szyfrowanie to najskuteczniejszy sposób ochrony danych osobowych przed zainteresowanymi stronami trzecimi, takimi jak hakerzy. Dobra sieć VPN zabezpieczy Twoje działania online przy użyciu najwyższego dostępnego poziomu szyfrowania, takiego jak 256-bitowy AES.

Anonimowość


Sieci VPN poprawiają Twoją anonimowość online, zastępując prawdziwy adres IP. Adres IP dostarczony przez VPN jest współdzielony przez wielu użytkowników, więc niczego, co robisz, nie można prześledzić wstecz. Dlatego nie powinieneś zadowolić się niczym innym niż ogromną pulą adresów IP.

Bezpieczeństwo


Po aktywacji VPN tworzy bezpieczne połączenie przez publiczny Internet, aby Twoje informacje były poza zasięgiem osób postronnych. Najlepsze z nich będą w stanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa w każdej sieci Wi-Fi, prywatnej lub publicznej.

Zgodność urządzeń


Zabezpieczyłeś swojego laptopa VPN-em i to świetnie. Ale co, jeśli musisz go używać w telefonie komórkowym, telewizorze Smart TV lub konsoli do gier? Twój dostawca powinien mieć łatwe w użyciu aplikacje na wszystkie urządzenia, a nawet wspierać te bez wbudowanych funkcji VPN.

Obsługa klienta


Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym, czy początkującym użytkownikiem VPN, będą chwile, kiedy napotkasz przeszkodę. Tutaj do gry wkracza obsługa klienta. Większość świetnych sieci VPN oferuje pomoc w trybie 24/7/365 za pośrednictwem mediów, takich jak czat na żywo lub e-mail.

Interfejs


Projekt i interfejs użytkownika aplikacji lub klientów Twojej sieci VPN są również ważne. Całość powinna być jak najbardziej intuicyjna i płynna, w przeciwnym razie korzystanie z niektórych funkcji i ustawień będzie dla Ciebie kłopotliwe.

Prędkość


VPN jest powszechnie używany do przesyłania strumieniowego lub pobierania niedostępnych treści, więc nie chcesz, aby powolne prędkości zrujnowały Twoje sesje. Upewnij się, że usługa VPN ma dedykowane serwery, abyś mógł cieszyć się tymi działaniami z dużą prędkością.

Cena


Czy musisz kupić najdroższą sieć VPN, aby cieszyć się najwyższej jakości usługami online? Nie całkiem. W rzeczywistości na rynku można znaleźć sporo usług w rozsądnych cenach, które nie oszczędzają na bezpieczeństwie, szybkości i innych podstawowych aspektach.

Dostęp do niedostępnych usług


Wielu użytkowników polega na sieci VPN, aby uzyskać dostęp do pełnej biblioteki usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Disney Plus i Amazon Prime. Zanim zarejestrujesz się u dostawcy, musisz upewnić się, że zapewnia on nieograniczony dostęp do tych popularnych usług.

Ochrona przed wyciekiem IP


Twój prawdziwy adres IP i tożsamość mogą zostać ujawnione pomimo korzystania z VPN, dzięki wyciekom WebRTC, IPv6 i DNS. Najlepsze sieci VPN oferują takie funkcje, jak ochrona przed wyciekiem WebRTC, ochrona przed wyciekiem IPv6 i ochrona przed wyciekiem DNS, aby temu przeciwdziałać.

Wielokrotne logowanie


Ta funkcjonalność umożliwia korzystanie z jednego konta na różnych urządzeniach w tym samym czasie, co jest niezwykle ważne, jeśli masz wiele urządzeń wymagających ochrony VPN. Najlepiej byłoby zadowolić się nie mniej niż 5-10 wielokrotnymi logowaniami.

Mamy nadzieję, że ten artykuł ułatwi Ci podejmowanie decyzji podczas poszukiwania na rynku usługi VPN odpowiedniej dla Ciebie.

7 komentarzy do wpisu „Lista najważniejszych cech dobrego VPN”

Dodaj komentarz